In memoriam Ledenvergadering Bedrijfsafdeling Filmverhuurders Nederlandse films in het buitenland Dagelijks Bestuur Afdelingsraad lingsraad, van het bestuur van de Afdeling Rotterdam, van het Hoofdbestuur, de Bondsdirecteur en enkele medewerkers van het Bondsbureau aanwezig waren. In de kring van al deze figuren, waarmede de heer Van Willigen in ver schillende functies jarenlang heeft samengewerkt, huldigde de Bondsvoorzitter de heer Van Willigen in een korte toespraak, waarin hij zijn waardering uitsprak voor de eigen, wijze manier, waarop deze steeds zijn bijdrage tot het vele Bondswerk had geleverd. In de loop van de bijeenkomst dankte de heer Van Willi gen op zijn eigen wijze kernachtig voor de hem bewezen eer. In de op 5 april 1963 gehouden buitengewone ledenver gadering van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders zijn de periodiek aftredende leden van de Ledenraad, de heren E. Alter, L. W. R. Meyer, P. J. N. R. Ooms en J. de Wilde, bij enkele kandidaatstelling herbenoemd. Voorts is de agenda van de jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandsche Bioscoop-Bond besproken. Overigens is aandacht gewijd aan de ontwikkeling op het stuk van de verschuiving van de aanvang van de vertonings- week, het T.V.-Syndicaat voor het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, de kosten van het reclamemateriaal en het denkbeeld van de Technische Commissie betreffende de invoering van uniforme cabinecontrolerapporten. De korte Nederlandse film „Bouwspelement" van Charles Huguenot van der Linden, die onlangs gereed is gekomen, is door de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen aangewezen als de Nederlandse inzending naar het Internationale Filmfestival te Berlijn, dat dit jaar van 21 juni tot 2 juli wordt gehouden. De film „De overval", die voor Sapphire Film Productie N.V. werd geregisseerd door Paul Rotha en Kees Brusse, zal in het najaar met vijftig copieën in Engeland in roulatie worden gebracht. Sapphire heeft daartoe een overeenkomst getekend met de Rank Organisatie. De film zal in het Engels worden nagesproken. De nasynchronisatie zal plaats vinden in de Cinetone Studio's in Amsterdam, waarbij men zoveel mogelijk gebruik zal maken van de acteurs, die ook in de oorspronkelijke versie hebben meegespeeld. „De overval" werd ook reeds naar België verkocht, waar zeer binnenkort de première in Antwerpen zal plaatsvinden. De Nederlandse kort film over de zeescheepvaart „Recht zo die gaat", die Ted de Wit voor Carillon Films heeft gemaakt, is op het festival voor maritieme films in Milaan onderscheiden met de Coppa associazione armatori liberi. De prijs is door de Nederlandse consul in Italië in ontvangst genomen. Het Dagelijks Bestuur van de Afdelingsraad benoemde in zijn vergadering van 8 april de heer C. J. Blad, Voor zitter van de afdeling Rotterdam, tot Vice-Voorzitter van de Raad. Het Bestuur is thans als volgt samengesteld: M. J. W. Peters, Voorzitter; C. L Blad, Vice-Voorzitter; W. F. Dubbeldeman, Secretaris; L. van Dommelen, penning meester en C. van Liere, Lid. Uit op 30 april verschenen persberichten kwam ons ter kennis, dat op zondag 28 april na een korte ziekte in de leeftijd van 73 jaar te Zeist overleed, Mr J. Milius, oud- directeur en oud-vice-voorzitter van de raad van beheer van de Nederlandse Jaarbeurs. Dit onverwacht heengaan van deze ogenschijnlijk nog zo gezonde en sterke mens heeft allen, die hem in ons bedrijf meer in het bijzonder als voorzitter van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken hebben gekend en meegemaakt, ernstig geschokt. De heer Milius bekleedde deze functie van Met de „candid ca mera" maakt Bert Haanstra opnamen voor zijn nieuwe film, die voorlopig de titel „Alleman" draagt. Haanstra hoopt de film om streeks oktober voor vertoning gereed te hebben.

Film | 1963 | | pagina 14