Gouden Oscar plaquette voor Philips diploma dus het werk van minder bevoegden dekt, daar hij toch als assistent-bedrijfsleider was aangesteld en ook als zodanig zijn loon ontving. Eiser werd in zijn vordering niet ontvankelijk verklaard, daar immers deze vordering uitsluitend berust op de in de toonregeling vervatte voorwaarden, die hier niet van toe passing zijn. In dit vonnis is dus duidelijk en helder vastgesteld, dat de bindende loonregeling alleen geldt voor de met name genoemde werknemers, terwijl het argument van eiser, dat hij onder de rubriek „overige werknemers" zou vallen, wordt verworpen, omdat toch zoals uit de loonregeling blijkt deze „overige werknemers" het rechtens geldende loon moeten ontvangen, waarmede dus wordt bedoeld, dat de overige werknemers, die onder een andere collectieve arbeidsovereenkomst zijn begrepen, het in die collectieve arbeidsovereenkomst rechtens geldende loon dienen te ont vangen en dus niet de lonen van de in het bioscoopbedrijf vastgestelde loonregeling. Naar de mening van een ieder die zich bezig houdt met de exploitatie van een theater een juiste en duidelijke uit spraak! De 35-jarige activiteit van Philips in het ontwikkelen, construeren en fabriceren van filmprojectoren verwierf een wei-verdiende erkenning toen tijdens de 35ste jaarlijkse uitreiking in Hollywood van de Academy Awards een gou den Oscar Plaquette, volgens de hierbij gepubliceerde af beelding, in de categorie van wetenschappelijke en tech nische onderscheidingen aan haar werd verleend. De onderscheiding werd officieel uitgereikt voor de „ontwikkeling en constructie van de universele 70/35 mm filmprojector" een machine „welke in staat is zowel 70 mm als 35 mm film met elke voorkomende combinatie De DP 70 universele projector, waarmede Philips de begeerde Academy Award 1962 verwierf. van optische of magnetische geluidssporen te projecteren". Verder werd nog door het comité, belast met de toekenning van de onderscheidingen, vermeld dat „dank zij het unieke ontwerp een snelle overgang van 70 mm op 35 mm projectie en omgekeerd mogelijk is terwijl filmslijtage en -beschadi gingen uitzonderlijk gering zijn". Het is de eerste maal in de geschiedenis van de Amerikaanse Academie voor Film wetenschap en -kunst dat deze onderscheiding verleend is voor een projector. De Oscar Plaquette werd uitgereikt door de heer Wendell Corey, voorzitter van de Academy of Motion Picture Arts and Sciences en vond plaats op het enorme toneel van het Santa Monica Civil Auditorium tijdens dezelfde bijeenkomst waarin de Oscars uitgereikt werden aan acteurs en actrices, filmregisseurs en andere beroemdheden uit de wereld van de film. 52

Film | 1963 | | pagina 18