Belasting op vermakelijkheden Arnhem Assen Bergen op Zoom Borculo Dongen Goes 's-Gravenhage Helmond Huissen De Raad van de gemeente Arnhem heeft in zijn ver gadering van maandag 13 mei conform het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot een wijziging van de verordening op de heffing van verma- kelijkheidsbelasting. De wijziging houdt in, dat het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen wordt verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent. Het in Arnhem van kracht zijnde uitzonderingspercentage van twintig procent voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet werd niet verlaagd, zodat Arnhem thans een uniform tarief van twintig procent heeft. In de vergadering van de Raad van de gemeente Assen van 16 mei is overeenkomstig een desbetreffend voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot een verlaging van het tarief van de vermakelijkheids belasting op bioscoopvoorstellingen. De tarieven werden verlaagd tot twintig procent voor gewone voorstellingen en tot tien procent voor voorstellingen met Nederlandse films en met artikel 1-films. Oorspronkelijk had het college van Burgemeester en Wet houders voorgesteld alleen de vermakelijkheidsbelasting voor Nederlandse films en artikel 1-films te verlagen. Nadat echter het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop- Bond het gemeentebestuur had gewezen op de redelijkheid om nu ook het algemene tarief te verlagen wijzigde het college zijn voorstel in deze zin. De gemeente Assen kende tot nu toe twee tarieven voor de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen: vijf entwintig procent voor gewone voorstellingen en twintig procent vo:r voorstellingen met Nederlandse films en arti kel 1-films. De gewijzigde verordening zal met ingang van 1 januari 1963 in werking treden. De gewijzigde verordening op de heffing van vermake lijkheidsbelasting in de gemeente Bergen op Zoom heeft de Koninklijke goedkeuring gekregen. De verordening is in verband daarmede op 1 juni j.1. in werking getreden. De Raad van de gemeente Bergen op Zoom had in zijn vergadering van 21 februari zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders om het algemene tarief van de vermakelijkheids belasting op bioscoopvoorstellingen te verlagen van vijf entwintig tot twintig procent. In Bergen op Zoom was reeds eerder een tarief van twintig procent van toepassing voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet. In de gemeente Borculo heeft de Raad besloten tot goed keuring van een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen van twintig tot tien procent. De plaatselijke bioscoopexploitant had de Raad verzocht het tarief terug te brengen tot tien procent. In Borculo waren voorstellingen met artikel 1-films reeds van vermakelijkheidsbelasting vrijgesteld. In de nieuwe ver ordening is deze vrijstelling gehandhaafd. In de gemeente Dongen is eveneens een verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen tot stand gekomen. Overeenkomstig het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders is het uniforme tarief, dat vijfentwintig procent bedroeg, teruggebracht tot vijftien procent. De Raad van de gemeente Goes heeft besloten tot wijzi ging van de verordening van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen in een vergadering van 16 mei. Overeenkomstig het voorstel van het college van Burge meester en Wethouders werd het tarief voor gewone film voorstellingen verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent. Het uitzonderingspercentage voor voorstellingen met artikel 1-films werd teruggebracht van twintig tot vijftien procent. In de vergadering van de Raad van de gemeente 's-Gra venhage, die op 27 mei is gehouden, is een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders goedgekeurd tot wijziging van de verordening op de heffing van vermake lijkheidsbelasting. Het voorstel behelsde verlaging van het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bio scoopvoorstellingen van vijfentwintig tot twintig procent. In de nieuwe verordening is het uitzonderingstarief van vijftien procent voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet en met Nederlandse films gehandhaafd. De Raad van de gemeente Helmond heeft op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijk heidsbelasting. Ingevoerd werd een speciaal tarief van vijftien procent voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet. Voordien kende de gemeente Helmond één tarief van twintig procent. De gewijzigde verordening is inmiddels in werking ge treden. De Raad van de gemeente Huissen heeft in zijn verga dering van 12 juni overeenkomstig een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot een halvering van het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het percentage is teruggebracht van twintig tot tien. De vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting voor voorstellingen met artikel 1-films is gehandhaafd. 71

Film | 1963 | | pagina 5