HEPBURN HOLDEN AUDREY HUMPHRB¥ WILLEAM Uitreiking diploma's Nederlandse Filmacademie Bestuur Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers \Jr \JH~JÜL 1/ JL Bmü. .en Regie BILLY WILDS? de heer Monnickendam op de op 19 september 1962 ge houden „Dag der Reclame" in Amsterdam. Mk. In de aula van het Stedelijk Museum te Amsterdam zijn op vrijdag 19 juli de diploma's uitgereikt aan 21 leer lingen van de Nederlandse Filmacademie, die hun twee jarige opleiding hadden voltooid. De diploma-uitreiking vond plaats onder grote belangstelling. Behalve leden van het Curatorium van de Nederlandse Filmacademie en van de Raad van Beheer van het Nederlands Filminstituut, de docenten en cursisten waren ook vele ouders van cursisten, vertegenwoordigers van het Hoofdbestuur van de Neder- landsche Bioscoop-Bond en verschillende anderen uit het film- en bioscoopbedrijf aanwezig. De voorzitter van het Curatorium, de heer E. J. Ver- schueren, maakte in zijn openingswoord de balans op van de eerste vijf jaar, die de Nederlandse Filmacademie nu achter zich heeft. In die periode is de Filmacademie ge leidelijk uitgegroeid tot een volwaardige school. Weliswaar laten behuizing en outillage nog altijd te wensen over, maar er wordt met voortvarendheid gewerkt aan de verdere uitbouw, zowel wat de leermiddelen aangaat als wat de leerstof en de lesmethodiek betreft. Niet minder dan twintig docenten zijn daarvoor dagelijks in de weer. De heer Verschueren memoreerde de belangrijke steun, die de Nederlandsche Bioscoop-Bond aan de Filmacademie heeft verleend, de hulp van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van het Prins Bernhard- fonds. Ter illustratie van de groei van de Filmacademie bracht de heer Verschueren in herinnering, dat in het eerste jaar gedurende twintig weken twaalf lessen per week werden gegeven (240 lessen dus), maar dat dit uitgroeide tot veertig weken met zestig lessen (2400 lessen) in het afgelopen jaar. De Nederlandse Filmacademie is het vorig jaar als school voor middelbaar nijverheidsonderwijs door het Rijk erkend en wordt sindsdien ook volledig door de overheid gesubsidieerd, aldus de heer Verschueren. De directeur van de Nederlandse Filmacademie, dr J. M. L. Peters, reikte vervolgens de diploma's uit aan vijf geslaagden in de afdeling „Scenario en draaiboek" en aan zestien geslaagden in de afdeling „Camera en montage". Tenslotte werden enkele door de leerlingen gemaakte films vertoond. Wij laten hieronder de namen van de geslaagden volgen: In de afdeling „Scenario en draaiboek": N. van Brakel- de Vries, R. van Hemert, R. de Heus, N. van der Heyde en M. Sebestik. In de afdeling „Camera en montage": A. Burghard, E. Cornelissen, C. Deerenberg, A. van Geer, M. van Hens- bergen, A. Jankowska, J. Nassenstein, G. Paulussen, P. Puts, A. Pijlman, H. Schellinkhout, I. Sekhuis, J. Severijn, W. Verstappen, H. Vroom en M. van Wijk. In de jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers is het bestuur als volgt samengesteld: Wim Povel, voorzitter; Charles Huguenot van der Linden, vice-voorzitter; Piet van Moock, secretaris; Ytzen Brusse, penningmeester; Charles Breyer, Jan Coolen, Ronnie Erends, Wim Gerdes en Jaap van Rij. Teneinde de taken van het bestuur enigszins te verlichten werd voorts een administratief secretariaat ingesteld en werd tot administratief secretaris benoemd mr J. C. F. Pons. Het adres van de vereniging is thans: Wetering schans 95, Amsterdam. Een filmregisseur werkt voor het grootst mogelijke publiek: wij dromen allemaal van het grote publiek en geen enkele regisseur werkt voor tien toeschouwers. Iedereen is overtuigd een oorspronkelijk werk te scheppen, dat tegelijkertijd iedereen bevalt. Jacques Demy, Frans filmregisseur 111

Film | 1963 | | pagina 13