Algemeen INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER tekent, dat 63 procent van de examinandi is geslaagd, tegen 72 procent in 1962. Er is dit jaar door achttien examinatoren respectievelijk gecommitteerden, waaronder acht brandweerdeskundigen aangewezen door de Rijksbrandweerinspectie, aan de examens medegewerkt. Zij hebben zich wederom op be kwame wijze van hun niet eenvoudige taak gekweten en een woord van dank aan hun adres mag hier dan ook zeker niet achterwege blijven. Dit laatste geldt evenzeer ten opzichte van de directies van de Amsterdamse bioscopen Alhambra, Calypso en City, alsmede van het Bondsbureau, die hun cabines en een of meer nevenruimten welwillend aan de examen commissies ter beschikking stelden ten behoeve van het afnemen van de examens in de praktijkvakken. Film en woordenboek 1 De Académie Francaise is met de herziening van zijn woordenboek gevorderd tol de verschillende termen op 1 het gebied van de film en de filmkunst. De volgende 1 omschrijvingen zijn vastgesteld: 1 Cinéaste: sclirijver of regisseur van cinematografische films; 1 Cinématographe: naam door de gebroeders Lumière ge- geven aan een apparaat dat dient voor de vastlegging en de projectie van beelden die, vertoond op een scherm, X een levend schouwspel vormen; in ruimere betekenis: kunst en industrie van levende beelden; bij afkorting, cinéma: kunst en industrie, die samenhangt met de ciné- 1 matographe; j Salie de cinéma: zaal, waar cinematografische voor- 1 stellingen worden gegeven; Faire du cinéma: één van de werkzaamheden uitoefenen, I die gezamenlijk leiden tot de schepping van een cinematografisch werk; Cinémathèque: plaats, waar men films bewaart. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de ledenfilmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam houder exploitatie rechten Datum waarop Titels waaronder de films Naam houder inschrij 'ing in Nederland worden uit exploitatie verzoch t is gebracht rechten 15 mei 1963 Universo di notte Eurofilm 16 Geweld in Arizona Paramount 17 Het mysterie van het land huis UniversalI.F.N. De deugd en de ondeugd Fox Neem 'n advocaatje Vijand aan de haak Kleine Eddie zoekt een moeder Follow the boys 20 Mannen achter prikkel draad Paramount Piraten van het recht Gofilex Hun laatste ontmoeting Flying clipper, ahoy City Gegeseld en bemind Dolci notti De wagenmenners in de arena En als je pas getrouwd bent krijg je 24 De wonderbaarlijke bele venissen van de Robinsons Rank 27 mei 1963 29 30 31 5 juni 11 18 19 24 26 28 1 juli 2 9 10 12 15 16 17 Een vrouw bekent haar verleden Zo is ons leven De schrik van de Marine Gevecht om het zwarte goud Keerzijde van het geluk Het rendez-vous in de nacht Gekken trekken de kaart Het meisje van de zolder kamer Het geheime leven van Miss Shumway Het zwaard der gerechtig heid Een meesterlijk misdrijf 30 jaar vrolijkheid De gele kanarie De koelte en de hartstocht Vlieg 'ns in mijn armen Opdat allen één zijn Jeanne d'Arc Als je bang bent voor de wind Mamma Roma Strandverhalen Alle vrouwen van de wereld De schooier Het uur der bezetenen Rififi in Tokio Aasgieren van Texas Boekaniers der zeven zeeën Met de blanke sabel Tripoli De butler des doods Ontspoord Alarm voor squadron 904 Sensatie tot elke prijs De hofnar Avontuur in Tanger Jerry en het konijn De rosé panter Het meisje met de koffer Battle of blood island Stripgirls in Soho De fantast De dolle dingen dezer dagen Het gebeurde aan de Tiber Mijn vriend de moorde naar Zware jongens onder mekaar Johnny, waar kom je vandaan? Constantijn de Grote De flirt Kruis of munt? De vrijende vrijgezel Mandrin, de gentleman- bandiet Opstand der roodhuiden Lawrence van Arabië Mr. Stanislas, geheim agent Ook commando's kennen angst De slag om Napels De heerseres van Atlantis Het teken van Zorro Zwarte stad De zwaardvechter van Castilië Elvis op z'n best De lefschopper In de greep van de angst Paramount Actueel Universal F.A. Warner Spiendal Columbia Nederland Fox City Amstel D.L.S. Fox Louis Groen Filmtrust Filmex UniversalI.F.N. Standaard Paramount Nova Nederland Centra City UniversalI.F.N. D.L.S. Meteor Lumina Columbia Universal F.A. Meteor Fox Melior Eurofilm Nederland Warner Fox Rank Actueel 124

Film | 1963 | | pagina 26