Algemeen Bedi»ijfsi»eglement Liquidatie waarborgsommen gaande verlaging aangedrongen en bovendien gevraagd om de verordening terugwerkende kracht te geven. De Raad was van mening de consequenties van voorstel en verzoekschrift niet te kunnen overzien. Er vond een bespreking in besloten vergadering plaats, waarna Burge meester en Wethouders het voorstel terugnamen. Een even tuele verlaging van de tarieven voor filmvoorstellingen zal nu worden bezien in het kader van een mogelijke ver laging van alle vermakelijkheidsbelastingtarieven in Bolsward. In Breda, waar men tot nu toe twee tarieven voor de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen kende vijfentwintig procent voor gewone films en twintig procent voor artikel 1-films besloot de Raad tot invoering van een uniform tarief van twintig procent. De nieuwe ver ordening zal op 1 januari 1964 in werking treden. De Raad van de gemeente Schagen, die eerder afwijzend had beschikt op een verzoek van de plaatselijke bioscoop exploitant tot verlaging van de belastingtarieven, heeft in zijn vergadering van 9 oktober een ander standpunt in genomen. De Raad keurde een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders goed, dat strekte tot ver laging van beide tarieven met vijf procent. Het tarief voor gewone films werd teruggebracht van vijfentwintig tot twintig procent, dat voor artikel 1-films van twintig tot vijftien. De Raad bepaalde, dat de nieuwe verordening op 1 januari 1964 in werking zal treden. In Sint Michielsgestel besloot de Raad in zijn vergadering van 10 oktober over te gaan tot de invoering van een ge differentieerd tarief voor de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Tot nu toe kende men in deze ge meente een uniform tarief van twintig procent. Besloten werd dat tarief voor gewone filmvoorstellingen te handhaven, maar daarnaast een nieuw tarief van tien procent voor artikel 1-films in te stellen. Op 1 september is in Leiden de nieuwe verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting in werking ge treden. In de Raadsvergadering van 4 juni was besloten tot de instelling van een uniform tarief van twintig procent. Voordien gold in Leiden een tarief van vijfentwintig procent voor gewone filmvoorstellingen en van twintig procent voor voorstellingen met artikel 1-films en Nederlandse films. Ook in Huissen heeft men de Koninklijke goedkeuring ontvangen op de gewijzigde verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting, zodat deze verordening inmiddels in werking is getreden. De vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen is dientengevolge in Huissen verlaagd van twintig tot tien procent. Daaraan dient echter te worden toegevoegd, dat over voorstellingen met artikel 1-films al sedert geruime tijd geen vermakelijkheidsbelasting meer werd geheven. Door verlening van de Koninklijke goedkeuring op het desbetreffende Raadsbesluit is in de gemeente Smallinger- land (Drachten) op 18 oktober een verlaging van de vermakelijkheidsbelasting in werking getreden. Het alge mene tarief van vijfentwintig procent voor gewone voor stellingen werd vervangen door een tarief van twintig pro cent. De vermakelijkheidsbelasting over voorstellingen met artikel 1-films werd verlaagd van twintig tot vijftien procent. Het Raadsbesluit tot wijziging van de verordening dateerde van april. Het gemeentebestuur van Assen heeft bericht ontvangen van de Koninklijke goedkeuring over de gewijzigde ver ordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting, welke goedkeuring op 7 oktober is verleend. In de gewijzigde verordening zijn de tarieven voor bioscoopvoorstellingen als volgt gewijzigdhet percentage van vijfentwintig voor gewone filmvoorstellingen werd verlaagd tot twintig, het tarief van twintig procent voor voorstellingen met Neder landse films en met artikel 1-films werd verlaagd tot tien procent. De verordening heeft terugwerkende kracht tot 1 januari 1963. Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de Firma Bio-Onderneming Calypso, Markt 5 te Wijk bij Duurstede, tot inschrijving te haren name in het Bedrijfs- register van de permanente bioscoop Calypso Theater te Wijk bij Duurstede, welke bioscoop voorheen werd ge ëxploiteerd door de heer L. H. J. Luxembourg te Arnhem. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten, op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslissing binnen acht dagen na de verschijning van deze publikatie geen ge gronde bezwaren zijn ingediend: Mevr. H. Korsmit-Hilberstaat, die de exploitatie van de Spoorbio te Utrecht (CS.) gaat voortzetten; de firma Bioscoop-Onderneming Calypso, waarvan fir manten zijn de heren J. M. G. A. ter Steeg en A. J. van Lunsen te Wijk bij Duurstede, welke firma de exploitatie van het Calypso Theater aldaar gaat voortzetten. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten als gevolg van de opheffing der bioscoopexploitatie Irene te Beesd (Gld.) is het lid maatschap van de heer H. Berkhout, voormalig exploitant van deze zaak, geëindigd. In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de heer H. Berkhout, voormalig exploitant van Bioscoop exploitatie Irene te Beesd, alsmede van wijlen de heer W. Th. F. Korsmit, voormalig exploitant van de Spoor bio te Utrecht, worden de leden van de Neder- landsche Bioscoop-Bond en van de Nederlandsche Vereeni- ging van Bioscoop-Reclame-Exploitanten uitgenodigd even tuele vorderingen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publikatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Toelating donateursschap Als donateur van de Bond is in zijn hoedanigheid van filmexporteur naar Suriname en de Nederlandse Antillen toegelaten: Drs J. van Santen, Prinsengracht 257 te Am sterdam. Diploma's 1964 Aangezien binnenkort zal worden begonnen met het uitschrijven van diploma's voor het jaar 1964, zijn de leden en donateurs van de Bond, alsmede van de Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgenodigd tijdig een recente pasfoto, formaat 3 x 3,5 cm, aan het Bondsbureau in te zenden. Hetzelfde geldt voor beursdiploma's, verkrijgbaar ad ƒ2,50 voor personeel, dat de filmbeurs moet bezoeken. Ingevolge het besluit van de algemene ledenvergadering zijn ook de militaire oorlogsinvaliden uitgenodigd hun pas foto in te zenden voor de nieuwe bioscoopdiploma's, recht gevend op kosteloos bioscoopbezoek. Zoals te doen gebruikelijk zal de geldigheid van alle diplo ma's-1963 eindigen op een nader te bepalen tijdstip in het volgende jaar. 141

Film | 1963 | | pagina 44