Cinestucl 1963 Loterij Bio-Vacantieoord 7. Druktechniek naar keuze. 8. Onverdeelde aandacht voor reclameboodschap. 9. Geheimhouding voor concurrentie (meestal althans). 10. (Zo mogelijk) nauwkeurige en gemakkelijke resultaten- controle. 1 1Gemakkelijk reactie op te wekken. 12. Te limiteren kosten. Bovenstaande punten zijn natuurlijk algemeen gesteld en zullen per branche alsmede per bedrijf kunnen verschillen. Uniformiteit bestaat er nu eenmaal niet in de reclame noch in de bedrijfsvoering. Wel gelden overal bepaalde „vuist regels" die men beslist niet straffeloos zal kunnen negeren. Daarom stellen wij ons voor in een van onze volgende artikelen nogmaals op het onderwerp drukwerk- of gerichte reclame terug te komen. Mk. De actie van de Stichting Bio-Vacantieoord om door middel van een groot opgezette loterij de fondsen van de Stichting te verstevigen, teneinde in de financiering van nieuwe voorzieningen in de oorden te Bergen en Arnhem te kunnen voorzien, begint langzamerhand in het laatste stadium te komen. En zoals vaak het geval is zullen ook thans de laatste loodjes zwaar wegen. Want al kan men met vreugde constateren, dat de lotenverkoop dankzij de initiatieven van vele bioscoopexploitanten en anderen op niet onbevredigende wijze verloopt, er zullen toch nog heel wat loten moeten worden verkocht om de loterij tot een groot succes te maken. Graag willen wij deze gelegenheid benutten om de aan dacht nog eens op de grote betekenis van de Bioloterij te vestigen. Het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf heeft met de oprichting en instandhouding van het koloniehuis voor het vakantiebehoevende kind te Bergen en het her stellingsoord voor minder-valide kinderen te Arnhem een zware verplichting op zich genomen. Het bedrijf zal er zonder twijfel een eer in stellen om deze verplichting ge trouwelijk na te komen. Maar daarvoor is veel geld nodig. De jaarlijkse collectes in de bioscopen brengen een aanzienlijk bedrag op en ook uit andere bronnen worden belangrijke bijdragen ontvangen. Maar dat is toch niet voldoende om de grote investeringen, die het op peil houden van beide instellingen vergt, te kunnen bekostigen. Nieuwe bronnen van inkomsten moeten daartoe worden aangeboord. De Bioloterij, die thans wordt gehouden, biedt in dit opzicht een prachtige gelegenheid om de geldmiddelen aan te vullen. Daarom is het te betreuren, dat nog niet alle film- en bioscoopbedrijven in ons land zich volledig achter de Bio loterij hebben gezet. Tot nu toe worden slechts in 214 theaters Bioloten verkocht en werken 262 andere weder verkopers mede. Onder deze tweede categorie komt slechts een enkel filmverhuurkantoor of filmproduktiebedrijf voor. Het aantal verkooppunten in het bedrijf kan dus nog aan zienlijk worden uitgebreid. Het zal ook aanzienlijk móéten worden uitgebreid om de actie met een bevredigend resul taat te kunnen afsluiten. Vandaar dat wij graag een beroep op alle bedrijfsgenoten doen om volle medewerking aan de Bioloterij te verlenen. De mogelijkheden om grote aantal loten te verkopen zijn ongetwijfeld aanwezig. In Apeldoorn bijvoorbeeld heeft de heer W. G. Veldhuizen, exploitant van het Centraal Theater aldaar, tot nu toe zevenduizend loten ver kocht. De daarbij gevolgde methode is vrij eenvoudig en leent zich tot navolging. De heer Veldhuizen namelijk zoekt contact met de bedrijven in zijn woonplaats en vraagt toestemming om met enkele leden van zijn personeel in die bedrijven loten te mogen verkopen. Eveneens worden op initiatief van de heer Veldhuizen in Apeldoorn loten ver kocht in de pauzes van feestavonden en dergelijke. Mevrouw Zondervan te Leeuwarden heeft reeds een omzet van vierduizend loten bereikt. Dit aantal kon worden afgezet zonder dat een speciale actie werd ondernomen. Mevrouw Zondervan is zelf met de verkoop van de loten aan de kassa begonnen en spoorde de cassières aan zich ook in te spannen. Zo ontstond er een wedstrijdelement, dat tot een gezonde competitie uitgroeide. Mevrouw Zondervan verkoopt de Bioloten uitsluitend aan de kassa's van de Verenigde Nederlandse Bioscopen. Het personeel van het Bondsbureau heeft eveneens een indrukwekkend aantal loten verkocht: op het ogenblik heeft men de dertienhonderd reeds overschreden. Dit grote aantal kon worden bereikt door uitzonderlijke prestaties van enkele personeelsleden, die honderden loten via vrienden en relaties wisten af te zetten. Ook andere initia tieven zijn denkbaar. Het zal beslist mogelijk zijn om de zakelijke relaties in de ver koop van de Bioloten te be trekken. Wanneer men daar enige aandacht aan wil besteden komt men zeker tot positieve resultaten. De datum, waarop de trekking van de Bioloterij zal worden gehouden, komt nu snel dichterbij. De ervaring met vele andere loterijen heeft geleerd, dat de belangstelling van het publiek voor loten vlak voor het ogenblik van trekking snel groeit. Ook het Nederlandse film- en bioscoop bedrijf zal er goed aan doen dit ervaringsfeit ten behoeve van de Stichting Bio-Vacantieoord te benutten. Voor eind december moet de Stichting Bio-Vacantieoord 300.000 loten hebben verkocht, wil de loterij geslaagd zijn. Wanneer allen uit het bedrijf, die zich nauw met de instellingen van de Stichting Bio-Vacantieoord verbonden weten, hun schou ders onder de lotenverkoop zetten, is dat succes verzekerd. Daarom is een beroep op ieders medewerking hier volkomen op zijn plaats. Naast de tiende Academische Filmstudiedagen, waaraan elders in dit nummer uitvoerig aandacht is besteed, vonden onder de verzamelnaam Internationale Filmstudiedagen van 13 tot 20 september in Amsterdam nog enkele aan de film gewijde manifestaties plaats. De belangrijkste daarvan was Cinestud 1963, een internationaal festival voor studen- tenfilms, dat in het Kriterion Theater te Amsterdam plaats vond. Er waren voor dit festival vele films aangemeld: uit achttien verschillende landen werden ruim zestig films ver toond. De grootste inzending was de Nederlandse met niet minder dan achttien films. De Verenigde Staten kwamen op de tweede plaats met elf films. De drie belangrijkste prijzen, die op de sluitingsavond werden uitgereikt door de heer E. V. Simons, directeur van Cinestud 1963, waren beschikbaar gesteld door Zijne 148

Film | 1963 | | pagina 51