Een fraai beeld uit de korte film ,,Bouw- spelement" van Char les Hnguenot van der Linden, die tijdens 't internationale film festival te Berlijn werd bekroond met een Gouden Beer. procent. De Raad nam dit besluit in zijn \ergaderin3 van 27 juli overeenkomstig het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders. De vrijstelling van belasting voor voorstellingen met artikel 1-films, die in Maasbree reeds bestond, is gehandhaafd. Enige tijd geleden is voorts het aantal gemeenten, waar over het geven van bioscoopvoorstellingen geen vermake- lijkheidsbelasting meer wordt geheven, met één vermeer derd. In Rheden, waar nog een uniform tarief van twintig procent van toepassing was, is de vermakelijkheidsbelasting geheel afgeschaft. De Raad van de gemeente Edam heeft in zijn vergadering van 18 juli zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders, inhoudende een verlaging van de beide tarieven van de vermakelijk heidsbelasting voor filmvoorstellingen: het algemene tarief werd teruggebracht van vijfentwintig tot vijftien procent en het uitzonderingstarief voor voorstellingen met artikel 1-films werd verlaagd van twintig tot vijftien procent. De Raad van de gemeente Onstwedde hechtte op 24 juni zijn goedkeuring aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het alge mene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoop voorstellingen van vijfentwintig tot twintig procent. De vrijstelling voor voorstellingen met artikel 1-films is in Onstwedde gehandhaafd. De nieuwe verordening is op 1 juli onder voorbehoud van de Koninklijke goedkeuring in wer king getreden. Ook in Driebergen zijn de beide vermakelijkheids- belastingtarieven onlangs verlaagd. Het algemene tarief werd teruggebracht van twintig tot tien procent en het uitzonderingstarief van vijftien procent voor voorstellingen met artikel 1-films werd afgeschaft, zodat over deze voor stellingen geen belasting meer wordt geheven. In de gemeente Dinxperlo aanvaardde de Raad een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het algemene tarief van de vermakelijk heidsbelasting op bioscoopvoorstellingen van vijfentwintig tot twintig procent. In deze gemeente werd eveneens de vermakelijkheidsbelasting voor voorstellingen met artikel 1-films, die twintig procent bedroeg, afgeschaft. Op een mondeling gedaan voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders heeft voorts de Raad van de gemeente Beesd beslist tot verlaging van de vermake lijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het uniforme tarief van twintig procent werd vervangen door een nieuw tarief van vijftien procent. In Hillegom heeft het college van Burgemeester en Wet houders de Raad voorgesteld de vermakelijkheidsbelasting over gewone filmvoorstellingen te verlagen van twintig tot vijftien procent. Het reeds bestaande tarief van tien pro cent voor voorstellingen met artikel 1-films was in het voorstel gehandhaafd. De Raad heeft dit voorstel inmiddels in zijn vergadering van 8 augustus goedgekeurd. De beide vermakelijkheidstarieven in Franeker zijn bij Raadsbesluit eveneens verlaagd. Het algemene tarief van vijfentwintig procent werd teruggebracht tot twintig procent; het uitzonderingstarief voor voorstellingen met artikel 1 films werd vastgesteld op tien procent, hetgeen een hal vering van het oude tarief van twintig procent betekent. In de gemeente Krimpen aan de IJssel, waar men reeds een vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting voor voorstel lingen met artikel 1-films kende, is het tarief voor gewone voorstellingen door de Raad op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent. Differentiatie in de vermakelijkheidstarieven is onlangs tot stand gekomen in de gemeente Mill en Sint Hubert, waar de Raad besloot tot de instelling van een uitzonde ringstarief van tien procent voor voorstellingen met artikel 1-films. Tot nu toe gold in deze gemeente voor alle film voorstellingen een uniform tarief van twintig procent. In de gemeente Oudenbosch kende men reeds twee tarie ven vijfentwintig procent voor gewone voorstellingen en vijftien procent voor voorstellingen met artikel 1-films. De Raad van de gemeente Oudenbosch heeft nu op voorstel 105

Film | 1963 | | pagina 7