INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER dat voor de beoordeling van de internationale betekenis van een Nederlands onderwerp voor wat de vertoning in de biosco pen betreft uitzending door een of meer buitenlandse televisie stations niet in aanmerking komt; dat gedaagdes verweer, dat zij blijkens haar inschrijving in het Bedrijfsregister gerechtigd is tot de verhuur aan bioscopen van documentaire films en films van losse actualiteiten en dat daar onder ook de door haar geleverde Nederlandse journaalonder werpen moeten worden gerangschikt, ongegrond moet worden geacht, omdat zij deze Nederlandse onderwerpen niet afzonder lijk en ter aanvulling van haar buitenlandse journaal, maar als een onderdeel van haar buitenlandse journaal heeft geleverd en omdat een dergelijke hantering van de bevoegdheid om docu mentaire films en films van losse actualiteiten te verhuren het gehele begrip van de bedrijfstakken van Nederlandse journaals en buitenlandse journaals illusoir zou maken, hetgeen zeker in strijd is met letter en geest van artikel 2 en in samenhang daar mee van artikel 6 van het Algemeen Bedrijfsreglement is; dat eiseressen in hun tweede vordering namelijk om gedaagde de verplichting op te leggen een opgaaf van een inter nationaal roulement van in haar buitenlands journaal opgenomen Nederlandse onderwerpen aan de Nederlandsche Bioscoop-Bond te verstrekken niet ontvankelijk moet worden verklaard, aangezien het niet tot de competentie van de Commissie behoort deze verplichting op te leggen, maar alleen het Hoofdbestuur, zijnde statutair belast met het toezicht op de naleving van de reglementen van de Bond, van de leden dergelijke inlichtingen kan verlangen; dat het overigens uit een oogpunt van goede collegialiteit tus sen Bondsleden betamelijk zou zijn, indien gedaagde op verzoek van eiseressen vrijwillig de gegevens verstrekt, die nodig zijn om te beoordelen, of de in het buitenlands journaal opgenomen Nederlandse onderwerpen in buitenlandse bioscopen zijn ver toond; dat de derde vordering van eiseressen alleen kan worden toe gewezen voorzover het betreft het aan gedaagde op te leggen verbod van het leveren van Nederlandse onderwerpen in haar buitenlands journaal aan de leden-bioscoopexploitanten, voor zover die onderwerpen niet vallen onder de hiervoren om schreven uitzondering echter met dien verstande, dat het bedrag van de dwangsom beperkt moet worden tot 1.000,welk bedrag voldoende in overeenstemming moet worden geacht met de betekenis van het op te leggen verbod; dat de vierde vordering van eiseressen, namelijk het toekennen van een symbolische schadevergoeding van I,niet voor toewijzing vatbaar moet worden geacht, aangezien deze sym bolische handeling na het gegrond verklaren van de eerste vordering en het toewijzen van de gevorderde dwangsom vol komen overbodig zou zijn; dat de geschilkosten, welke de Commissie met het oog op de omvang van het geschil heeft bepaald op 100,ten laste van gedaagde behoren te komen; RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID A. LEGT aan gedaagde het verbod op tot het verhuren aan leden-bioscoopexploitanten van gefilmde Nederlandse onder werpen, die blijkens het Algemeen Bedrijfsreglement zijn voorbehouden aan die leden die voor leverantie zijn in geschreven (artikel 2 B sub c); B. VEROORDEELT gedaagde tot het betalen van een dwang som van 1.000,(duizend gulden) aan eiseressen voor ieder geval, waarbij gedaagde in gebreke blijft het gestelde onder A. na te komen; C. VERKLAART eiseressen niet ontvankelijk in haar vordering om gedaagde de verplichting op te leggen aan de Neder landsche Bioscoop-Bond opgave te doen van het internatio naal roulement van de Nederlandse onderwerpen, die in ge daagdes buitenlands journaal zijn opgenomen; D. VERKLAART eiseressen niet ontvankelijk in haar vordering betreffende een symbolische schadevergoeding van 1, E. VEROORDEELT gedaagde in de geschilkosten bedragende 100,-. Aldus gewezen te Amsterdam op 9 december 1963. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden-filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam houder exploitatie rechten 1 oktober 1963 De stropers van Alaska Universal 2 Naakt onder de wolven Filmex Geheim agent O.S.S. 117 en het mysterie van de verdwenen duiker Nederland 4 Stook niet in een gelukkig huwelijk Paramount 7 Briljanten des doods Zuster, hou me vast! Hafbo Symphonie voor een moordenaar Meteor Mensen van morgen Sapphire Ook liefde eist ervaring Warner 8 Colin S.. achttien jaar Nederland Charlie Chan in Rio Fox Dokter weet het beter Paramount Rats, kuch en schonen Escorte des doods Wedren met de ooievaar Universal 9 Billy, de bluffer Hafbo Geen tijd voor tranen City 10 Kom niet aan m'n dochter Filmex Legioen des doods Rank 11 Bluf Standaard 15 De zwarte kobra Filmtrust Psychopaat op vrije voeten Nederland De misdaad van Dr. Chardin Lumina 16 Bye byi, birdie Columbia De Saint en de tijger Eurofilm De val van Bataan 18 Hoe slaag ik in de liefde? City Een wereld van plezier Hafbo De kloof des doods Warner 21 En dat alles om de vrouwtjes Universal F.A. 22 De dodende vuist Univ. I.F.N. 23 Millie wil trouwen Limelight De inspecteur-generaal Nova Het einde van een ..gentleman'" Standaard 'n Slippertje naar Monte Carlo Filmex De veroveraars van de Pacific Eurofilm 24 Fellini 8V2 Columbia Spionage in de Oriënt Hafbo 25 Maarrr dokter! Rank 28 De bank krijgt bezoek Opgejaagd Columbia 29 De mooie Antonio Nederland 30 Geluidloos als de nacht Twéé zijn schuldig Fox 31 Erotica Nederland 1 november 1963 Dreigende trommen De verdoemden van Altona Express Fox 5 De slag om Yorktown De wet van het zwaard Univ. I.F.N. 6 De muis op de maan Nova 187

Film | 1963 | | pagina 25