Vergadering van de Ledenraad werd op voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders verlaagd van twintig tot vijftien procent. Voorts werd een lager tarief van tien procent ingesteld voor voor stellingen met artikel 1-films en Nederlandse films. De Raad van de gemeente Neede besloot voorts in zijn vergadering van 19 november tot goedkeuring van het voor stel van het college van Burgemeester en Wethouders, in houdende een verlaging van het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen van twintig tot vijftien procent. In Neede waren voorstellingen met artikel 1-films reeds vrijgesteld van de heffing van vermakelijkheidsbelasting. De Raad van de gemeente Langedijk (Noord-Scharwoude) heeft in zijn vergadering van 17 december besloten tot een wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijk heidsbelasting. De Raad besloot het tarief van tien procent voor voorstellingen met artikel 1-films te laten vervallen en deze voorstellingen vrij te stellen van vermakelijkheids belasting. Het tarief van twintig procent voor gewone film voorstellingen bleef gehandhaafd. Het college van Burgemeester en Wethouders van Olden- zaal heeft de Raad voorgesteld de beide tarieven voor de heffing van vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstel lingen te verlagen. Wanneer dit voorstel wordt aangenomen zal het tarief voor gewone filmvoorstellingen worden ver laagd van twintig tot vijftien procent en dat voor voorstel lingen met artikel 1-films van vijftien tot tien procent. Op 25 november 1963 is op het Bondsbureau een verga dering van de Ledenraad gehouden, waarbij aanwezig waren de heren Joh. Miedema, Voorzitter; C. S. Roem, Vice- Voorzitter; E. Alter, E. van Buren, W. F. Dubbeldeman, J. J. L. Gielisse, R. A. H. Herzet, C. van Liere, L. W. R. Meyer, P. J. N. R. Ooms, M. J. W. Peters, J. P. M. A. Smulders, J. de Wilde en H. Zondervan, leden, alsmede J. G. J. Bosman, Secretaris. Afwezig waren de heren C. J. Blad, L. van Dommelen, J. H. Kroon en P. Kijzer. Overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbestuur werd besloten tot vaststelling van een nieuw Bedrijfsbesluit terzake van de Filmvertoning overeenkomstig de tekst van het op 27 november 1962 vastgestelde Bedrijfsbesluit van die naam met dien verstande, dat de laatste zin van artikel 6 als volgt is gewijzigd: „Het besluit treedt in werking op 1 januari 1964 en is van kracht tot 1 januari 1965". In zijn toelichting had het Hoofdbestuur medegedeeld, dat het Bedrijfsbesluit Filmvertoning in het afgelopen jaar wederom beantwoord heeft aan zijn doel om de vertoning van een excessief aantal speelfilms in eenzelfde vertonings- week te voorkomen en dat het Bedrijfsbesluit nochtans de leden-bioscoopexploitanten voldoende ruimte heeft gelaten voor afwisseling der programma's, hetgeen mede kan wor den afgeleid uit het feit, dat ook in 1963 betrekkelijk weinig dispensatieverzoeken bij het Hoofdbestuur zijn in gediend. De Ledenraad heeft zich voorts verenigd met het voor stel van het Hoofdbestuur tot het vaststellen van een nieuw Charles Huguenot van der Linden, die onlangs de Staats prijs Filmkunst kreeg voor zijn "Big City Blues", is inmiddels begonnen aan de op namen voor een nieuwe kleurendocu- mentaire over de binnenscheepvaart, die de titel „Okto- bervaart" zal krijgen. Op de foto ziet men de heer Huguenot van der Linden bezig met de voorbereidin gen voor 'n opname. 170

Film | 1963 | | pagina 8