Vermakelijkheidsbelasting Algemeen Bedrijfsreglement Burgemeester en wethouders der gemeente BORNE maak ten bekend dat de koninklijke goedkeuring op het raads besluit tot wijziging van de verordening op de vermakelijk heidsbelasting, betreffende verlaging van het tarief voor bioscoopvoorstellingen, op 29 februari j.1. werd ontvangen. Dit betekent dat met ingang van I maart 1964 het tarief geldt van 20 procent. De raad der gemeente GROESBEEK besloot in openbare vergadering op 25 juni 1964 gezien het voorstel van burge meester en wethouders van 12 mei j.1. de vermakelijkheids belasting op bioscoopvoorstellingen terug te brengen tot 20 procent voor gewone films en 5 procent voor artikel 1-films. Op 17 juli 1964 werd dit bij koninklijk besluit goedgekeurd. fn de gemeente DELFT werd de vermakelijkheidsbelasting teruggebracht tot het uniforme percentage van 20 procent. Dit werd vastgesteld door de raad der gemeente in de openbare vergadering van 29 juli j.1. Het nieuwe tarief treedt in werking met ingang van 1 januari 1965. Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de heer A. F. Wolff te Utrecht tot het verplaatsen van de permanente bioscoop-A: Studio Theater te Tilburg naar de Willem Il-straat 29 aldaar, in welk pand reeds gevestigd is het Ambassade Theater van de Firma Biemans; de heer J. C. Hoek, Bagijnhof 9 te Medemblik, tot in schrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de per manente bioscoop-A: Scala Theater te Medemblik, welke bioscoop tot dusver werd geëxploiteerd door de Firma P. Sier, zulks onder andere op voorwaarde, dat de door de voormalige exploitant afgesloten filmvertoningscontracten door de nieuwe exploitant zullen worden overgenomen, al thans terzake een regeling wordt getroffen met de be trokken leden-filmverhuurder; de heer J. A. Beukering, Hoofsestraat 2 te Grave, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Palazzo Theater te Grave, welke bioscoop tot dusver werd geëxploiteerd door de Firma G. J. M. van Kuppeveld en J. A. Beukering; de Firma K. W. H. A. Welte en Zn, Stationsweg 10, Zuidlaren (Dr.) tot inschrijving te haren name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Weltes Bioscoop, welke bioscoop tot dusver werd geëxploiteerd door de heer K. W. H. A. Welte persoonlijk. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 28 augustus j.1. besloten toestemming te verlenen als be doeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement aan: Orbi S.A., gevestigd te Genève, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in het pand Westblaak 18 (Cinerama Theater) te Rotterdam, zulks op conditie, dat deze bioscoop wordt ondergebracht in een Nederlandse N.V. met aandelen op naam. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten onder andere op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslis sing binnen acht dagen na de verschijning van deze pu blicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: de heer J. C. Hoek te Medemblik die de permanente bioscoop Scala Theater aldaar gaat exploiteren; de heer J. A. Beukering te Grave, die het Palazzo Theater aldaar gaat exploiteren; de Firma K. W. H. A. Welte en Zn. te Zuidlaren, die Weltes Bioscoop aldaar gaat exploiteren. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten is het lidmaatschap geëindigd van: de Firma P. Sier te Edam, corr.-adres: Zwinstraat 65, Den Oever, voormalig exploitante van het Scala Theater te Medemblik; de Firma G. J. M. van Kuppeveld en J. A. Beukering, Hoofsestraat 2 te Grave, voormalig exploitante van het Palazzo Theater aldaar; de heer K. W. H. A. Welte, Stationsweg 10 te Zuid laren (Dr.) voormalig exploitant van Weltes Bioscoop aldaar. Liquidatie waarborgsommen In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de hierna vermelde ondernemers worden de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgeno digd eventuele vorderingen binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen: de Firma P. Sier, voormalig exploitante van het Scala Theater te Medemblik; de Firma G. J. M. van Kuppeveld en J. A. Beukering, voormalig exploitante van het Palazzo Theater te Grave. Beëindiging donateurschap Op verzoek van de heer E. F. Zanoli, Paramariboplein 8 te Amsterdam, heeft het Hoofdbestuur besloten zijn in schrijving als donateur met ingang van 26 augustus 1964 door te halen. De COMMISSIE VAN GESCHILLEN (TWEEDE KAMER) van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft het volgende arbitraal vonnis gewezen inzake: KINOTECHNIEK N.V., gevestigd te Amsterdam en kantoor houdende aldaar aan de Prinsengracht 530, eiseres, contra, C. M. WESTLAND, exploitant van het CITY THEATER te Wageningen en wonende aldaar aan de Stationsstraat 6, ge daagde. De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) van de Neder landsche Bioscoop-Bond, volgens de Statuten en het Arbitrage- Bondsreglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbitragecollege voor de beslechting van geschillen tussen leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, IN AANMERKING NEMENDE dat eiseres bij request dd. 15 juli 1964 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, van welk request een af schrift aan dit vonnis is gehecht en dat beschouwd wordt hier te zijn ingelast; dat de Commissie partijen tijdig heeft opgeroepen tot haar 305

Film | 1964 | | pagina 19