het witte doek Voorbereiding nieuwe diploma's Festival kalender Kegelbaan" komt te staan tegenover „Cléo de 5 a 7" van Agnès Varda, de Franse regisseuse. Juist voor de opnamen begonnen stapte de schrijver Hugo Claus binnen die aan deel II medewerkte. In de film die voor ons werd geprojecteerd zien we hem zijn visie geven op film in het algemeen en op de verfilming van het door hem geschreven verhaal „Het Mes" in het bijzonder. Hij leest zijn mening niet voor van een stukje papier maar vertelt voor de vuist weg op een rustige wijze, waardoor zijn interessante opmerkingen allerminst docerend klinken. Wij zijn van mening dat het initiatief van de Sticusa als zeer gelukkig moet worden beschouwd. Nico Crama, wiens korte film „De mooiste tijd goed werd ontvangen, werkt bijzonder hard aan deze opdracht omdat ander werk op hem ligt te wachten. Met jong collega-cineast en Skoop-redacteur Nicolai van der Heyde als medewerker voor deel III zal hij zorgen dat de films op tijd klaar zijn. Voor Crama betekenen deze filmpjes niet uitsluitend dat er werk aan de winkel is. Hij ziet het ook als een mooie kans voor jonge cineasten om te laten zien wat ze op dit gebied in hun mars hebben. Zoals gebruikelijk is tegen de nadering van de winter werd op het Bondsbureau een aanvang gemaakt met het uit schrijven van de diploma's voor het nieuwe jaar. Ditmaal is afgeweken van het gebruik om voor elke soort een aparte kleur te kiezen. Er is volstaan met twee tinten, n.1. wit voor de diploma's die een belastingstempel dragen en zalm- kleurig voor de ongestempelde kaarten (beursdiploma's en vertegenwoordigersbewijzen). Door verschillende kleuren in de opdruk te gebruiken is het onderscheid tussen de ver schillende soorten geaccentueerd. De leden, donateurs, bioscoopreclame-exploitanten en oor logsinvaliden zijn reeds uitgenodigd, een nieuwe recente pasfoto van 3 x 3,5 cm per persoon voor het diploma-1965, dat omstreeks 1 maart van dat jaar officieel geldig zal worden verklaard, in te zenden. Zij die hieraan nog geen gevolg hebben gegeven, worden bij deze nogmaals uitge nodigd zulks bijtijds te doen. Ten overvloede zij opnieuw onder de aandacht gebracht dat de oorlogsinvaliden ingevolge een desbetreffend Bonds- besluit recht hebben op kosteloos bioscoopbezoek, behou dens op zaterdag, zon- en feestdagen, tenzij op andere dagen geen voorstellingen worden gegeven. In het volgend nummer van Film kunnen wij u een be knopt overzicht geven van de belangrijkste data in 1965. Op dit moment is bekend: Het 18de Int. Filmfestival in Cannes van 12 tot 27 mei. Festival voor korte films in Oberhausen 21 tot en met 27 februari.

Film | 1964 | | pagina 14