ZIE VANAVOND T-HAWRENCE ZIE MORGEN fi& „Palet" de ^w uitzending over de merkwaardige Brit in ons theater de grote breed beeld-kleurenfilm over zyn avontuurlijk levenM procent televisie als informatiebron noemt. In dit verband drukken wij bij dit artikel een Nederlandse advertentie af, waarvan de inhoud op voortreffelijke wijze inhaakte op een Nederlandse televisie-uitzending. Trailer en filmtijdschriften staan betrekkelijk laag genoteerd, maar het belang voor de geregelde bioscoopbezoekers is hierbij veel groter dan uit het lage gemiddelde zou mogen worden afgeleid. De luis ter van gala- en premièrevoorstellingen leiden voornamelijk in de grote steden tot een niet te verontachtzamen mond- reclame. Is het mogelijk uit deze Engelse gegevens een conclusie te trekken? Ons inziens zeer zeker. CONCLUSIE NUMMER ZES zouden wij aldus willen formuleren: wil men het meeste rendement uit bioscoop reclame halen, dan is een bepaalde vorm van samen werking tussen filmproductiemaatschappij of importeur en de bioscoopexploitant noodzakelijk. Enerzijds in verband met de inschakeling van bepaalde landelijke media (bij voorbeeld affiches en televisie) en anderzijds het op de juiste wijze inhaken op bepaalde gala-premières. Bioscoopsfeer ook belangrijke factor Zoals wij reeds eerder in deze rubriek naar voren hebben gebracht, wordt de beslissing van een bioscoopbezoek niet uitsluitend bepaald door de film. Eveneens wordt onze mening bevestigd, dat titel, regisseur of auteur ook in Engeland als beoordelingscriteria van weinig waarde worden geacht. Wel worden filmster en filminhoud sterk met elkaar verbonden. Hoewel door de Engelse ondervraagden in over grote meerderheid wordt gezegd, dat zij naar een bepaalde bioscoop gaan om een bepaalde film te gaan zien, is men toch geneigd te denken aan een overwaardering voor de betekenis van de film. Een niet onaanzienlijk deel van de zeer regelmatige bezoekers blijkt namelijk steevast naar een zelfde bioscoop te gaan. Dit brent ons tot CONCLUSIE NUMMER ZEVEN: breng in de normale fümreclame ook de pluspunten van uw eigen bioscoop zelf onder de aandacht van speciaal de ongeregelde bezoeker. Op welke wijze de zeven genoemde conclusies in de praktijk kunnen worden gebracht, hopen wij in een der volgende nummers te kunnen bespreken. MK Wethouder mr J. Boor opende woensdag, 21 oktober het nieuwe filmtheater „Palet" in Bussum, onder directie van de heer en mevrouw Voskuil die ook het theater „Novum" aan de Vlietlaan in Bussum exploiteren. De oude Flora bioscoop, die hier vele jaren in bedrijf was, is niet meer te herkennen. „Palet" is een eigentijds theatertje met een gezellig interieur. De entree is veranderd en is een ware uitnodiging geworden om het theatertje binnen te gaan. „Palet" heeft 245 zitplaatsen. De architect, ir H. Spruyt uit Den Haag, heeft met de ingrijpende verbouwing een gaaf stuk werk geleverd. Het nieuwe gezellige balcon is bepaald een aanwinst, evenals de rustige kleurenkeuze in de benedenzaal. Op de receptie die woensdagmiddag in het theatertje werd gehouden waren velen uit het film- en bioscoopbedrijf aanwezig om de heer en mevrouw Voskuil geluk te wensen met de nieuwe aan winst. Vele bloemstukken stonden in de zaal opgesteld. 's Avonds in aanwezigheid van genodigden werd het thea tertje, dat qua programmering in de richting van het cinema d'art zal gaan, officieel geopend. Wethouder Boor richtte het woord tot de heer Voskuil en zei o.a.: „Uw doorzetten en Uw pogingen om in Bussum met dit moderne theater te beginnen verdienen dat U slaagt". Namens het Hoofdbestuur van de Bond en in zijn functie als secretaris van de afdeling Het Centrum bood de heer J. van Willigen gelukwensen aan. Na het officiële gedeelte kregen de genodigden te zien dat het de heer Voskuil ernst is om zijn programma's op hoog peil te houden. De film „Muriel ou Ie temps d'un retour" werd aan de genodigden ver toond en ging de volgende dag voor het publiek in pre mière. Wij hopen dat de heer Voskuil wat betreft zijn op merking dat Bussum een cultureel niemandsland is ongelijk zal krijgen en dat het publiek gebruik zal maken van de nieuwe mogelijkheden om dicht bij huis films van niveau te zien.

Film | 1964 | | pagina 16