Algemeen Bedrijfsreglement Kritiekprijs film voor Charles Boost Gala-première met Koninklijke belangstelling in Den Haag Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de nieuwe Firma Studio, Johann Keplerstraat 24 te Am sterdam, tot het voortzetten van de permanente bioscoop-A: Studio Theater te 's-Gravenhage, welke bioscoop tot dusver in het Bedrijfsregister was ingeschreven ten name van de inmiddels ontbonden Firma Studio; de nieuwe Firma Bouts Putzeist, Op de Vey 21 te Geleen, tot het voortzetten van de permanente bioscoop-A: Roxy en Royal te Geleen, Luxor te Sittard en Hollandia te Valken burg, welke bioscopen tot dan toe in het Bedrijfsregister waren ingeschreven ten name van de inmiddels ontbonden Firma Bouts Putzeist; de heer G. Schepel, Molenberg 17a te Delfzijl tot het voort zetten van de permanente bioscoop-A: City Theater te Delfzijl, welke bioscoop voorheen in het Bedrijfsregister was ingeschreven ten name van de inmiddels ontbonden Firma G. Schepel Co. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 30 oktober behandeld een door het Bestuur van de Afdeling Rotterdam van de Bond ingesteld beroep tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan Orbi S.A. te Genève toestemming werd verleend tot het exploiteren van een permanente bioscoop-A in het pand Westblaak 18 (Cinerama) te Rotterdam, op voorwaarde, dat bedoelde bioscoopexploitatie zou worden ondergebracht in een Nederlandse naamloze vennootschap. De Beroepscommissie vernietigde de beslissing waarvan be roep, en besloot de gevraagde toestemming zonder voor waarde te verlenen aan Orbi S.A. te Genève. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 11 november besloten toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement te verlenen aan: de Stichting Onderlinge Studenten Steun, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het schouwburgzaaltje Hypokriterion aan de Roetersstraat 34-36 te Amsterdam; de N.V. Urbi (i.o.), Marnixstraat 404, Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A: Cinerama in het daartoe te verbouwen pand Bellevue aan de Marnixstraat 400 te Amsterdam. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond hebben zich aangemeld Orbi SA., voor het exploiteren van de permanente bio scoop-A: Cinerama aan de Westblaak 18 te Rotterdam en de N.V. Urbi (i.o.) te Amsterdam voor het exploiteren van de permanente bioscoop-A: Cinerama aan de Marnixstraat 400 aldaar. Eventuele bezwaren tegen de toelating dienen binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk en gemotiveerd bij het Hoofdbestuur te worden ingediend. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten onder andere op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslis sing binnen acht dagen na de verschijning van deze publi catie géén gegronde bezwaren zijn ingediend: de Firma Studio te Amsterdam, waarvan vennoten zijn Mevrouw G. H. Boekel-Heijerman, Mevrouw A. C. Wolters- Boekel en Mej. A. H. Boekei, voor de exploitatie van het Studio Theater te 's-Gravenhage; de nieuwe Firma Bouts Putzeist te Geleen, waarvan ven noten zijn de heren Drs J. A. M. Bouts, L. L. Putzeist en L. L. Putzeist Jr, voor de exploitatie van de bioscopen Roxy en Royal te Geleen, Luxor Sittard en Hollandia Val kenburg; de heer G. Schepel voor de exploitatie van het City Theater te Delfzijl. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten is het lidmaatschap geëindigd van: de voormalige Firma Studio, gevestigd te Amsterdam, waar van behalve de hiervoor genoemde vennoten tevens firmant was de heer J. W. Ketjen, voormalig exploitante van het Studio Theater te 's-Gravenhage; de voormalige Firma Bouts Putzeist, waarvan behalve de hiervoor genoemde vennoten tevens firmant was wijlen de heer A. H. W. Bouts, voormalig exploitante van de hier voor genoemde bioscopen te Geleen, Sittard en Valken burg; de Firma G. Schepel Co, waarvan vennoten waren wijlen Mevrouw de Wed. A. Schepel-Bos en de heer G. Schepel, voormalig exploitante van het City Theater te Delfzijl. Liquidatie waarborgsom In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de hierna vermelde bioscoopondernemer worden de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en van de Neder- landsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uit genodigd eventuele vorderigen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bonds bureau in te dienen: de voormalige Firma Studio, corr.-adres: Johann Kepler straat 24 te Amsterdam, welke voorheen het Studio Theater te 's-Gravenhage exploiteerde. De Pierre Bayleprijs 1964 (Kritiekprijs Film) is toegekend aan de heer Charles Boost uit Amsterdam. Deze toekenning is geschied op grond van een rapport dat werd uitgebracht door de juryleden drs. A. H. B. Briels, mr. D. Bijdendijk, K. Stip en W. A. Wagener. De uitreiking van de prijs heeft plaats op zaterdagmiddag 19 december. De Pierre Bayleprijs wordt ieder jaar uitgereikt aan hem of haar, die op het gebied van de kunst stelselmatig en op literair niveau gedurende verscheidene jaren zijn of haar bemiddelende kritische taak opbouwend heeft verricht. In de Euro-Cinema te Den Haag vond woensdagavond 25 november de galapremière plaats van de film ,,De Grote Uren". Onder auspiciën van de Britse Ambassadeur in ons land, Sir Peter Garran, is dit voor het bioscoopbedrijf een evenement geworden. H.M. De Koningin, vele buitenlandse ambassadeurs, ministers, staatssecretarissen, leden van Eerste en Tweede Kamer, burgemeesters en vele anderen woonden de voorstelling bij. Vele Hoofdbestuursleden, onder wie Bondsvoorzitter Joh. Miedema, waren aanwezig. De film bedoeld als homage aan de op 30 november negentig jaar geworden oud-staatsman beantwoordde volledig aan de verwachtingen. 332

Film | 1964 | | pagina 24