Berichten uit het bedrijf „Bouwen in staal" won eerste prijs De onder regie van Jan Moonen door Profilti vervaardigde film „Bouwen in Staal" heeft de eerste prijs verworven op de „Eerste Internationale Schouw van Films over Metalen" die in Turijn werd gehouden. Elf landen zonden 51 films in, waarvan er na voorselectie 18 voor deelneming overbleven. De jury vermeldde in haar rapport het zeer goede niveau van het merendeel der films en constateerde een steeds groeiende belangstelling van de zijde van bedrijven en producenten voor de technisch-industriële film. „Jeugd Film Kring" in Eindhoven In Eindhoven blijft de heer D. Mon- nickendam actief op het terrein van de „Jeugd Film Kring". In het tijdschrift dat onder scholieren van het middel bare en voortgezette onderwijs wordt verspreid lazen we dat hij in de show room van het Chicago-theater een pers conferentie heeft gegeven voor school krantenredacties. Aan zeker een tiental vertegenwoordigers van diverse scholen werd een opsomming gegeven van de activiteiten die de afdeling Film van de Stichting Kunstzinnige Vorming in Eindhoven bedrijft. De leden van de redacties zegden hun medewerking toe door het opnemen van artikelen be treffende de Jeugd Film Kring. Het lijkt ons een initiatief dat aanbeveling verdient. Door middel van schoolkran ten wordt het grootste deel van het ge- interesseerde filmpubliek onder de achttien bereikt. Première van ,Plantage Tamarinde' in City Amsterdam In het City Theater te Amsterdam ging op woensdagavond 20 oktober „Plan tage Tamarinde" in première. Onder de genodigden die de voorstelling bij woonden bevonden zich naast alle me dewerkenden onder andere: de echt genote van onze minster van buiten landse zaken mevrouw E. C. Luns, de gevolmachtigde minister van Suriname, Z. Exc. Mr. S. D. Emanuels, de gevol machtigde minister van de Nederlandse Antillen Z. Exc. W. F. M. Lampe, de gezant van Nederland en de Neder landse Antillen in Trinidad, Z. Exc. Mr. J. C. Debrot, militaire autoriteiten, leden van de Raad van State, wethou ders van de gemeente Amsterdam, ver tegenwoordigers van het ministerie van O. K. en W., mevrouw E. van Hall- Nijhoff, echtgenote van Amsterdam's burgemeester, de voorzitter en leden van het Hoofdbestuur van de Bond en vele anderen. De hoofdstedelijke politie- kapel stond voor het theater opgesteld om de gasten te verwelkomen. Carillon Films gaat derde film voor Indonesië maken „Indonesia builds" is de titel van de derde film die Carillon Films uit Rijs wijk voor de Indonesische regering zal maken. In Parijs werd vorige maand het contract voor deze opdracht door president Soekarno persoonlijk ge tekend. De geschiedenis rond de drie films is wel opvallend. De oud-directeur van de K.L.M., de heer Van Konijnen burg bezocht begin van dit jaar Indo nesië en toonde de president de door Carillon Films geproduceerde „Holland Today". De president was enthousiast en gaf opdracht iets dergelijks ook voor zijn land te vervaardigen. Binnen veer tien dagen stonden twee cameraploe gen van Carillon Films in Indonesië en begonnen met filmen. „Welcome to Indonesia" en „Indonesia Today" wa ren het resultaat waarover men zo te vreden was dat thans de derde op dracht is getekend. Bio-Vink in Deurne Deurne in de Peel neemt op filmgebied een vooraanstaande plaats in. Daar Drukke receptie bij opening „Palet" In Bussum is het theatertje „Palet" ge opend. De filmzaal doet bijzonder pret tig aan. Het theatertje heeft de be schikking over een uitstekende geluids installatie en het doek is regelbaar op drie breedten. Tijdens de middag receptie werd de heer C. A. Voskuil o.a. gelukgewenst namens de Afdelings- raad door de heer W. F. Dubbeldeman. 335

Film | 1964 | | pagina 27