BIO MYTYLSCHOOL ARNHEM Vrijdag 18 december j.l. werd het nieuwe schoolgebouw van de Bio Mytylschool Arnhem officieel geopend. In aanwezigheid van vele autoriteiten, onder wie de burgemeester en enige wethouders van Arnhem, Hoofdbestuursleden en de directeur van de Nederlandsche Bioscoop- Bond, het Bestuur van het Biovakantieoord, leden van de Oudercommissie der school, afgevaardigden uit medische en onderwijskringen en vertegenwoordigers van de pers werd de school door de oudwethouder van Onderwijs der gemeente Arnhem, de heer J. Bronkhorst, geopend. Gepaste trots in bioscoopbedrijf 362 363 Voor de bestuursleden van de Stichting Bio Vacantieoord en voor het school bestuur van de Mytylschool Arnhem was dit een bijzondere dag. Na jaren intensieve arbeid is de nieuwe school, die overigens al eerder in gebruik werd genomen, een aanwinst, waarop ook alle leden van de Bioscoop-Bond die op enigerlei wijze eraan hebben mee gewerkt, trots kunnen zijn. Toen op 23 juni 1960 het Bio Herstel lingsoord officieel was geopend, zijn de besturen van de Stichting en van de school verder gegaan. Men was te vreden over wat in het belang van de volksgezondheid en ten behoeve van het minder-valide kind tot stand was gebracht, maar men wist dat bij een volwaardige mytylschool de mogelijk heid voor goed onderwijs in een daar toe ontworpen ruimte niet mocht ont breken. In betrekkelijk korte tijd is dit gelukt. Geschiedenis van de school De geschiedenis van de school begon in 1958 toen op 24 november in de Arnhemse raad werd besloten mede werking te verlenen aan de bouw van een school voor buitengewoon lager onderwijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen met 5 leslokalen plus handen- arbeidlokaal. Een jaar later besloot de gemeente Arnhem dat een krediet zou worden verleend voor de aanschaf van meubi lair en leermiddelen, alsmede een huur- vergoeding voor het in gebruik nemen van een paviljoen van het Bio-Herstel- lingsoord als tijdelijke schoolruimte. Begin 1960 werd het paviljoen in ge bruik genomen met als hoofd der school de heer K. Klazes, die sindsdien met de leiding van het onderwijs is belast. In de loop van hetzelfde jaar werd ook in een tweede paviljoen ruimte beschikbaar gesteld. Oorspron kelijk lag het in de bedoeling het on derwijs uitsluitend te geven aan de kin deren die in het oord werden ver pleegd, maar op initiatief van de toen-' malige wethouder van Onderwijs, de heer Bronkhorst, kwam een samenwer king tot stand tussen de Stichting Bio- Vacantieoord en de Stichting Arnhemse Mytylschool, waardoor lichamelijk ge handicapte kinderen uit Arnhem en om geving eveneens onderwijs op deze school kunnen ontvangen en poliklinisch in het therapiegebouw kunnen worden behandeld. Door verschillende instanties werden aanvullende subsidies verleend, waardoor het mogelijk werd de opvang

Film | 1965 | | pagina 16