Algemeen bedrijfsreglement Vermakelijkheidsbelasting Jaarlijkse algemene ledenvergadering Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de heer J. B. Beskes te Winterswijk tot het voortzetten van de permanente bioscoop-A: Astoria Theater te Winterswijk, welke bioscoop tot dan toe was ingeschreven in het Bedrijfs- register ten name van de Firma Astoria, waarvan firmanten waren de heer J. B. Beskes en wijlen de heer J. A. Beskes; mevrouw T. de Lange-Smit te Alkmaar, tot het voortzetten van de permanente bioscoop-A: Harmonie Bioscoop te Alkmaar, welke voorheen werd geëxploiteerd door wijlen de heer C. H. de Lange; de N.V. Astra Film Maatschappij te Arnhem, tot het over nemen en voortzetten van de permanente bioscoop-A: Corso Theater te Arnhem, welke bioscoop tot dan toe werd geëxploiteerd door de heer J. B. Westland; de N.V. Grobion te Groningen, tot het overnemen en voort zetten van de permanente bioscoop-A: Luxor Theater te Dordrecht, welke bioscoop tot dan toe in het Bedrijfs- register was ingeschreven ten name van de heer A. J. Ch. Silvius aldaar; de N.V. Bioscoop De Kroon tot het verplaatsen van de permanente bioscoop-A: Odeon te Zwolle naar het daartoe te verbouwen pand van Bioscoop De Kroon aldaar. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 13 januari besloten toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement te verlenen aan: de N.V. Bioscoop Maatschappij Palace te Maastricht, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de kleine bovenzaal van de Cinema Palace aldaar. In dezelfde zitting heeft de Commissie besloten aan de Stichting St. Lambertus te Rosmalen de gevraagde toestem ming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-B in gebouw De Kentering aldaar te weigeren. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten de Orbi S.A. gevestigd te Genève, tot het exploiteren van de per manente bioscoop-A Cinerama aan de Westblaak 18 te Rotterdam zulks ingevolge door de Commissie Beroep Nieuwe Zaken verleende toestemming. Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten onder andere op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende be slissingen binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: de heer J. B. Beskes te Winterswijk, voor de exploitatie van het Astoria Theater aldaar; mevrouw T. de Lange-Smit te Alkmaar, voor de exploitatie van de Harmonie Bioscoop aldaar. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten is het lidmaatschap geëindigd van: de heer L. P. Vrolijk te Oud-Gastel, voormalig exploitant van het intussen opgeheven Luxor Theater te Steenbergen; mevrouw H. Korsmit-Halberstadt, voormalig exploitante van de thans opgeheven Spoorbio te Utrecht; de Firma Astoria, voormalig exploitante van het Astoria Theater te Winterswijk; de heer A. J. Ch. Silvius, voormalig exploitant van het Luxor Theater te Dordrecht. Liquidatie waarborgsommen In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de hierna vermelde bioscoopondernemers worden de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en van de Neder- landsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uit genodigd eventuele vorderingen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bonds bureau in te dienen op: de voormalige Firma Astoria, Kottenseweg 8 te Winterswijk; de heer A. J. Ch. Silvius, voormalig exploitant van het Luxor Theater te Dordrecht; de heer L. P. Vrolijk te Oud-Gastel, voormalig exploitant van het Luxor Theater te Steenbergen; mevrouw H. Korsmit-Halberstadt, voormalig exploitante van de Spoorbio te Utrecht. Beëindiging donateurschap Op verzoek van Kodak NV., Anna Paulownastraat 76 te 's-Gravenhage heeft het Hoofdbestuur het donateurschap van genoemde N.V. laten eindigen. De raad der gemeente MIDDELBURG besloot in openbare vergadering van 26 oktober 1964 de vermakelijkheids belasting op filmvertoningen te verlagen tot 20 en 15 procent. In ZAANDIJK werd in de openbare raadsverga dering van 25 november j.1. besloten de vermakelijkheids belasting te veranderen van respectievelijk 25 en 15 procent in 15 en 10 procent. Het nieuwe ta*rief treedt in werking na Koninklijke goedkeuring. Bij raadsbesluit van 7 december 1 964 werd in HEERLEN de vermakelijkheids belasting op filmvoorstellingen veranderd. Het percentage voor culturele films is van 15 op 10 gebracht. Voor Neder landse films is geen belasting meer verschuldigd. In de gemeente NIEUWENHAGEN werd in de raadsvergadering van 14 januari j.1. het besluit genomen de vermakelijk heidsbelasting op filmvoorstellingen terug te brengen van 15 tot 5 procent. De culturele voorstellingen waren al vrij. De raad der gemeente BORCULO besloot in de raads vergadering van donderdag 21 januari j.1. de vermakelijk heidsbelasting op filmvoorstellingen op te heffen. Er was een voorstel ingediend het tarief van 10 tot 5 procent terug te brengen. Tijdens de bespreking van dit punt besloot men de heffing op te heffen om de plaatselijke bioscoop zoveel mogelijk tegemoet te komen. De jaarlijkse algemene ledenvergadering zal dit jaar op 12 april in Amsterdam worden gehouden. 368

Film | 1965 | | pagina 21