ifl 14-19 JUNI k r f f 1 14-19 JUNI 1965 Holland festival GW 14-19 JUNI 1965 holland f*,ma\ ;::::'.V:.. 'ïi i li^i^Sy;^ De voorbereidingen voor de Filmweek die dit jaar van 14 t.m. 19 juni in Arnhem zal worden gehouden zijn in een gevorderd stadium. Op het bondsbureau worden regelmatig de aangeboden films gedraaid waaruit de selectiecommissie de keus zal maken. Er kunnen evenals vier jaar geleden elf films worden geplaatst die öf in een middagvoorstelling óf 's avonds hun première in Arnhem zullen hebben. De Film week zal voor de vierde keer worden gehouden, en omdat in 1955 voor het eerst een dergelijke week werd georganiseerd vormt 1965 in zekere zin het tweede lustrum. Het affiche dat op deze pagina is afgedrukt begint in Arnhem hoe langer hoe duidelijker op te vallen. Het is gemaakt door de jonge Amsterdamse ontwerper David Houthuyse, die geruime tijd in Italië heeft gewerkt en vandaar een bepaalde kleuropvatting mee naar huis heeft genomen. De pauw symboliseert de pracht en de praal die het Nederlandse film- en bioscoopwezen in Arnhem aan een zo groot mogelijk publiek wil tonen, ledere belangstellende kan in Arnhem kennisnemen van de vorderingen die de cinematografie nationaal en internationaal heeft gemaakt. In het Rembrandt-theater dat door zijn centrale ligging bijzonder geschikt is voor een dergelijk evenement zal het gedurende de Filmweek tjokvol moeten zijn. Het Bestuur van de Stichting Internationale Filmweek Arnhem verwacht dat alle bedrijfsgenoten minstens één dag aan wezig zullen zijn, maar als het mogelijk is graag langer. De eerste publiciteit is overigens al gestart. In Arnhem heeft burgemeester C. G. Matser het eerste affiche op zijn plaats gespijkerd en binnenkort vindt in Amsterdam de persconferentie plaats waarop aan de pers mededeling wordt gedaan van wat er gedurende deze week in Arnhem gaat gebeuren. Een klein stukje van de sluier kunnen we overigens wel voor u op lichten. Naast de voorstellingen in het Rembrandt-theater zulten er in het kleinere Saskia eveneens voor stellingen worden gegeven van artistieke en bijzondere films die waarschijnlijk 's nachts zullen worden ge draaid. En dan is er natuurlijk veel meer. De stad zal zoveel mogelijk feestelijk worden aangekleed, er zijn congressen, er komt een tentoonstelling en de schooljeugd wordt evenals voorgaande keren bij de Film week betrokken. Over de ontvangsten en de recepties die altijd een speciale sfeer aan de week geven zullen we het nog niet hebben, en over al de andere dingen die gedurende de Arnhem-week gaan ge beuren moeten we ook nog even zwijgen. Maar van één ding kunnen we overtuigd zijn: Met uw mede werking zal de 4e Internationale Filmweek Arnhem voor ons gehele bedrijf van grote propagandistische waarde worden

Film | 1965 | | pagina 16