Nieuwe aanwinsten en verbouwingen Twee nieuwe Studio Theaters in Amsterdam en Maastricht Ook Ciné-Tol werd verbouwd Veel buitenlandse bezoekers Buitenlands bezoek doet het bedrijf goed Twee nieuwe Studio-theatertjes op één dag erbij. Woensdag 24 maart is daardoor een belangrijke dag geworden voor het bedrijf. In Amsterdam werd boven het Kriterion-theater het prachtige Studio-K geopend dat een voorbeeld is van smaakvolle moderne bioscoopbouw. Maar ook het Studio theater in Maastricht, dat in het bestaande Palace-theater is ondergebracht, blijkt een voorname aanwinst. Interieur van het Studio Theater in Maastricht. Bioscoopexploitant de heer T. J. Crijns mag zich gelukkig prijzen met dit bezit dat de Maastrichtse bevolking een nieuwe filmkans geeft die ze hopelijk met beide handen zal aangrijpen. Tijdens de opening werd onder meer het woord gevoerd door de burgemeester van Maastricht, Mr. W. Baron van Michiels van Kessenich. Hij hoopte dat de bevolking van begin af aan veel belangstelling zal tonen. Namens het hoofdbestuur sprak drs. J. A. M. Bouts die de directie gelukwenste en constateerde dat het bioscoop bedrijf niettegenstaande de moeilijkheden beslist niet op z'n retour is. 's Avonds werd het theatertje feestelijk geopend met de film „Les Parapluies de Cherbourg". In Amsterdam bij Studio K was de opening bepaald niet minder feestelijk. Door de aanwezigheid van de regisseur Jean Luc Godard kreeg de opening een Frans accent, 's Morgens gaf Godard voor de pers en andere belang stellenden, onder wie leerlingen van de Filmacademie, een toelichting op zijn film „Une femme mariée". Op de middag receptie kwamen velen uit het bedrijf de directie geluk wensen en tijdens een speciale avondvoorstelling konden de genodigden nogmaals zelf constateren dat van de voorheen weinig aantrekkelijke ruimte een intiem modieus theatertje is gemaakt. Directeur Mr. P. A. Meerburg en de voorzitter van de Raad van Beheer van de Stichting Onderlinge Studenten Steun Prof. Dr. J. Kok werden vele malen gelukgewenst. Verschillende leden van het Hoofdbestuur, evenals de Directeur van de Bond, gaven van hun belang stelling blijk. Ook in het Ciné-Tol theater in de hoofdstad is een kostbare verbouwing uitgevoerd die vooral de entree, de hall en de wandelgang ten goede is gekomen. Tijdens een receptie heeft directeur C. A. Koppies aan bedrijfsgenoten, pers en andere belangstellenden het aangepaste theater getoond, dat door zijn gerichte programmering en zijn voortreffelijke publi citeit een vast publiek weet te interesseren. Bij de speciale voorstelling van Francois Truffaut's „La Peau Douce" was de regisseur aanwezig om na afloop op een persconferentie alle vragen te beantwoorden. Bovendien is het programma boekje dat dit theater regelmatig uitgeeft van uitmuntend gehalte hetgeen niet zal nalaten indruk te maken bij het publiek. Plannen voor de toekomst heeft de heer Koppies ook. Hij probeert een vaste bar in zijn theater aan te brengen waar het publiek overdag en na de voorstellingen gezellig over film kan praten hetgeen een prettige binding kan geven. Op de receptie ter gelegenheid van de ver bouwing was namens het hoofdbestuur de Bondsdirecteur aanwezig. Het blijkt dat het bezoek van buitenlandse regisseurs en filmsterren het bedrijf veel goed doet. Buiten het feit dat dergelijke bezoeken publiciteit trekken, hetgeen de film waar voor ze komen in de belangstelling trekt, wordt het publiek door de aanwezigheid van buitenlandse filmmensen voort durend met film en bioscoop in contact gebracht. Jean Marais, door de N.V. City Film naar ons land gehaald bij de première van zijn film Fantomas, heeft de aandacht van zeer velen getrokken. Zijn op Schiphol gemaakte foto met de Blue-Bell girls is in nagenoeg elke krant afgedrukt. Ook het Tsjechische charmante filmsterretje die samen met de regisseur van de film „Als de kater komt" door D.L.S. Film Holland N.V. naar ons land werd gebracht, trok veel publiciteit en toen het echtpaar Burton voor opnamen in Noordwijk logeerde, ging er geen dag voorbij of radio, krant en televisie vertelden iets over film en bioscoop. Dergelijke bezoeken die de organisatoren dikwijls veel geld kosten en grote hoeveelheden werk vragen, doen het gehele bedrijf veel goed. 401

Film | 1965 | | pagina 27