Vernieuwd Apollo-Theater in Huissen 25-jarig jubileum van dir. N.V. Ver. Nederlandse Bioscopen Operateursexamens Op zaterdag 17 april werd in Huissen het Betuwense Apollo- theater dat vijf maanden gesloten is geweest opnieuw ge opend. Het interieur is volledig vernieuwd en het op vallende van deze verbouwing is dat geen bouwkundige of binnenhuisarchitect verantwoordelijk is voor het werk dat hier is verzet, maar dat de directeur van het Apollo- theater, de heer C. F. A. Scheepers, zelf met assistentie de zaken heeft opgezet en uitgevoerd. Na een studiereis langs bioscopen in ons land en in Duitsland en België heeft bij de interieurveranderingen op papier gezet. De wanden van het theater zijn bekleed met suwide, een zijde- achtige stof op plastic basis. Er is onder andere een nieuw hangend plafond aangebracht hetgeen een intieme sfeer veroorzaakt doordat het plafond nu een stuk lager is ge komen dan voorheen. Het aantal zitplaatsen is met vijftig verminderd waardoor de bezoeker meer ruimte heeft. De akoestiek van het theater is door deze veranderingen op vallend verbeterd. Ook de hall van het theater is gemoderni seerd en er is een nieuwe vrije garderobe in aangebracht. Tijdens de werkzaamheden was het theater in het week-end niet gesloten maar werden er voorstellingen gegeven waar door de loop niet uit het theater is geraakt. Blijkens de artikelen in de plaatselijke pers is het publiek uitermate tevreden over de vernieuwingen. Wij wensen de directie van het Apollo-theater veel succes voor de toekomst. Interieur en exterieur van het Appollo-theater in Huissen waarvan met Pasen de verbouwing gereed is gekomen die door de heer C. F. A. Scheepers zelf werd verricht. Op 1 mei ontving in het Oranje Hotel te Leeuwarden de heer H. Zondervan, directeur van de N.V. Verenigde Bioscopen vele zakenrelaties, vrienden en kennissen. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum werd door de Raad van Commissarissen te zijner ere een receptie aan geboden die door velen uit het bedrijf werd bezocht. De heer Zondervan, die op 30 januari 1904 werd geboren, is in 1945 penningmeester geworden van de afdeling Het Noorden en werd in 1956 tot voorzitter van deze afdeling benoemd. Hij is zeer actief in verschillende functies en we kunnen ervan overtuigd zijn dat we hem in het bedrijf nog vele jaren regelmatig zullen ontmoeten. Tijdens de receptie speldde Bondsvoorzitter de heer Joh. Miedema de heer Zondervan het gouden Bondsteken op. De jaarlijkse operateursexamens ter verkrijging van het diploma A of B zullen dit jaar voor wat het schriftelijk gedeelte betreft naar alle waarschijnlijkheid op 29 en 30 juni in Amsterdam worden afgenomen. Het mondelinge examen, benevens het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat volgen dan op 31 augustus en 1 september. De inschrijving voor de examens zal in de loop van de maand mei worden opengesteld. Er zij voorts nogmaals gewezen op de mogelijkheid van tussentijdse examens ter verkrijging van het Practijk Certi ficaat in de plaatsen Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Nijmegen, Enschede, Groningen en Maastricht. De examen- kosten voor deze examens bedragen 12,50. Candidaten kunnen zich melden bij het Secretariaat van het opleidings instituut, dat op het Bondsbureau is gevestigd. 402

Film | 1965 | | pagina 28