Inschrijving in het naamregister Algemeen bedrijfsreglement Nieuw creatief talent noodzakelijk Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzoent is: Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam houder exploitatie rechten 19 januari 1965 Bankrovers Nederland 22 Vlucht naar het einde Hafbo 25 Ninotchka Koningin Christina Anna Karenina Mata Hari 26 Wat een vrouw Melior Fantomas City 27 L. H. als brokkenpiloten Express 28 Lucky Jo Lumina 29 Het verdachte huis van Blonde Polly Paramount Marie Walewska De dame met de camelia's Hafbo 1 februari Haar eerste nacht Nova 3 De zaak van de ijskoude weduwe Univ. F.A 4 Weekend bij Duinkerken Columbia 8 Die Killer von Tokyo Foei mademoiselle Ook een „killer" moet sterven Actueel 9 Paspoort voor een dode Duel in de woestijn Royal Winnetou keert terug Gofilex 10 Liefde onder voorbehoud King and country D.L.S. 12 Freddie en het lied van de prairie Gofilex Een vrouwenarts klaagt aan 16 De man met het geschonden gelaat Univ. Int. 17 Patate Fox De verknipte melkboer Rank 19 Roustabout Helse terreur in Texas Paramoum 22 F.X. op spionnenjacht Lumina Soldier in the rain City 23 In de roes der zinnen Univ. Int. 26 De schrik der Mongolen 1 maart Er is nog plaats in de hel Een vrijgezel in de knel Actueel Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de heer W. G. Schipper te Hellevoetsluis tot het voort zetten van de permanente bioscoop-A: Tivoli Theater te Hellevoetsluis, welke bioscoop tot dan toe in het Bedrijfs- register was ingeschreven ten name van de heer M. J. van der Wagt; de N.V. Novum te Bussum, tot het overnemen en voort zetten van de permanente bioscoop-A: Flora aldaar, thans genaamd Filmtheater Palet, welke zaak voorheen werd ge ëxploiteerd door de N.V. Fortuna te Amsterdam; de heer G. Duiveman te Wageningen, tot het overnemen en het voortzetten van de permanente bioscoop-A: Theater Junushoff aldaar, welke zaak tot dan toe in het Bedrijfs- register was ingeschreven ten name van de firma Elverding Duiveman. Wegens het beëindigen der exploitatie sedert 1 januari 1965 heeft het Hoofdbestuur uitgeschreven de volgende perma nente bioscopen: de Palace Cinema te Hoensbroek van de heer E. Hirschberg, het Luxor Theater te Oss van de Firma Biemans Bioscopen, De Posthoorn te Bladel van de heer C. Geerts en Monopole te Zandvoort van de heer A. van Leeuwen aldaar. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten onder andere op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslis singen binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: de heer W. G. Schipper, Rijksstraatweg 42 te Hellevoet sluis, voor de exploitatie van het Tivoli Theater aldaar; de heer G. Duiveman, Plantsoen 3 te Wageningen voor de exploitatie van Theater Junushoff aldaar. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten is het lidmaatschap ge ëindigd van: de heer M. J. van der Wagt, voormalig exploitant van het Tivoli Theater te Hellevoetsluis; de firma Elverding en Duiveman, voormalig exploitante van het Theater Junushoff te Wageningen; de N.V. Metro Goldwyn Mayer Filmmaatschappij; de heer A. van Leeuwen, voormalig exploitant van Bio scoop Monopole te Zandvoort. Liquidatie waarborgsommen In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de hierna vermelde voormalige leden worden de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop-reclame-Exploitanten uitgenodigd eventuele vorderingen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen op: de heer M. J. van der Wagt, Rijksstraatweg 53 te Helle voetsluis, voormalig exploitant van het Tivoli Theater aldaar; de firma Elverding en Duiveman, voormalig exploitante van Theater Junushoff te Wageningen; de N.V. Metro Goldwyn Mayer Filmmaatschappij te Am sterdam, voormalig exploitante van een filmverhuurkan toor aldaar; de heer A. van Leeuwen, voormalig exploitant van Bioscoop Monopole te Zandvoort, wonende Thorbecke- straat 36 aldaar. In „Motion Picture Herald" wordt 1965 voor de Ameri kaanse filmindustrie met een zeker optimisme tegemoet gezien. Er is geen gebrek aan produktieplannen of pro- duktiefondsen. Wel constateert men een gebrek aan man kracht in sectoren die rechtstreeks met het maken van films verband houden. Er zullen nieuwe filmacteurs en actrices moeten komen en men schreeuwt als het ware om nieuwe schrijvers, regisseurs en producenten. Zonder eerste klas scenario's zullen de films die voor 1965 gepland zijn nooit het grote publiek bereiken waarop men mikt. Daarom moet 1965 vooral het jaar worden van de ontwikkeling van nieuw creatief talent in alle sectoren van het film bedrijf wil men de komende jaren niet voor „onbegrijpe lijke" teleurstellingen worden geplaatst. 408

Film | 1965 | | pagina 34