De academische film-studiedagen Een opvallende dag in 1965 was de viering van het bedrijfsjubileum van de gebroeders Jacques en Jo Miedema in Sneek. Zeer velen, zowel uit het bedrijf als daarbuiten, waren niettegenstaande een dikke mist naar de receptie gekomen om de jubilarissen, echtgenoten en familieleden geluk te wensen. Namens de minister sprak de heer G. J. van der Molen die op bovenstaande foto de heer Jac. Miedema feliciteert. Namens het Hoofdbestuur sprake vice-voorzitter de heer C. S. Roem die zijn grote waardering uitsprak over het werk dat beide jubilarissen in het belang van het bedrijf hebben verricht. De elfde academische filmstudiedagen van het Nederlands Filminstituut zijn op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 december in Amsterdam gehouden. Het thema: Zeventig jaar film; terug blik en perspectieven is door de in leiders uitvoerig behandeld. Tijdens de openingszitting in de aula van de uni versiteit van Amsterdam werd het wel komst woord gesproken door de direc teur van de Bond, de heer J. G. J. Bosman die de ziek geworden voor zitter van de raad van beheer van het Nederlands Filminstituut, Professor dr. Ph. J. Idenburg, verving. Daarna werden de studiedagen geopend door de rector magnificus van de universiteit van Am sterdam, professor mr. dr. J. van der Hoeven. De heren dr. W. A. 't Hart en dr. J. M. L. Peters hielden ver volgens de eerste voordrachten. In het januari-nummer van Film zullen we nader ingaan op de verschillende inleidingen die menige disucussie na afloop hebben uitgelokt. De studie dagen hebben beantwoord aan de ver wachtingen van de organisatoren. Onder de bomen" is een film van Bob Langestraat gemaakt met subsidie van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Een filmer met mogelijkheden (Langestraat in het mid den van de foto). Rechts Jan Lemaire Sr., links Rudy Wowor. Op de achter grond schrijver J. Bernlef. 497

Film | 1965 | | pagina 19