Drive-in op Antillen Amerikaanse films in Italië Links: Parisien in Amsterdam bestond 55 jaar. Aanleiding om een feestje te vieren en om een verbouwing uit te voeren in hall en entree van het theater. Rechts: Van het Studio-theater in de hoofdstad, dat in maart j.l. werd geopend, plaatsten we tot nu toe nog geen foto. Architect Carel L. W. Wirtz ontwierp een sfeervol theater voor 150 personen. De Stichting Onderlinge Studenten Steun, die het theater exploiteert, heeft kunnen constateren dat het publiek tevreden is over de geboden accommodatie. Binnen niet al te lange tijd zullen er op Curagao twee drive-in bioscopen zijn en op Aruba één. Op Curagao zal een van de twee bio scopen worden gebouwd bij het Ko ningsplein op een oppervlakte van ruim 36.000 vierkante meter, zodat er 500 auto's kunnen parkeren om naar de film op het witstalen projectiescherm van 30 bij 15 meter te kijken. De eigenaren van het project zijn de N.V. Recreation Amusement Co., waarin als directie optreden de heren A. Pijper en F. de Costa Gomez. De kosten van de bouw en inrichting van de auto bioscoop zullen ruim NA/ 500.000 be dragen. De bioscoop wordt geheel naar Amerikaans model gebouwd. Op het terrein zelf zal tijdens de film voorstelling stilte heersen, omdat de kijkers een luidspreker in de auto zullen hebben. Deze luidsprekers zijn beves tigd aan palen, die tussen elke twee auto's komen te staan. Een tweebaans- service snackbar, welke in het centrum van de parkeerplaats komt te staan, zal in een kwartier tijd aan ongeveer 300 personen de gewenste dranken of hap jes kunnen leveren. Men behoeft slechts even met de autolichten te knipperen en de service wordt ge bracht. Wil men niet in de auto naar de film kijken, dan kan men gebruik maken van een van de 48 zitplaatsen, die eveneens in het centrum worden gebouwd. De projectie-apparatuur zal zodanig zijn, dat films van iedere filmbreedte kunnen worden vertoond. De drive-in zal naar schatting aan 20 man werk geven. De twee drive-in bioscopen van een combinatie van twee Amerikaanse maat schappijen met de Veer's theaters op Aruba, Mensing en Co N.V. en de N.V. Bioscoopmij. Cinelandia, waarvan één drive-in op Curagao en één op Aruba, zullen eveneens plaats bieden aan 500 auto's. Over de plaatsen waar deze twee projecten zullen worden uitge voerd is men nog in onderhandeling. Deze twee autobioscopen zullen de zelfde faciliteiten verlenen als eerstge noemde. Gedacht wordt daarnaast aan een extra attractie voor kinderen. De technische apparatuur zal worden ge leverd door Philips. De Italiaanse producenten raken ver ontrust over het aandeel van de Ame rikaanse films op de binnenlandse markt, in het seizoen 64/65 hebben Amerikaanse films 44,6% van de op brengst in de grote steden gehaald tegen Italiaanse films 43,7%. De ge middelde opbrengst van de 115 Ameri kaanse films bedroeg 72,58 miljoen lire tegenover 162 Italiaanse films die 65,43 miljoen lire haalden. Het aandeel van de Britse film bedroeg 9,3%, de Franse film 1 en de Duitse film 0,3 499

Film | 1965 | | pagina 21