Zomercollecte Bio Filmproducentenorganisaties Nieuwe adreslijst In memoriam Zomercollecte 1965 Afdeling Amsterdam Afdeling Het Centrum Afdeling Het Oosten Afdeling Rotterdam Afdeling Het Zuiden Afdeling 's-Gravenhage Afdeling Het Westen Afdeling Het Noorden 35.669,69 30.183,30 29.396,20 23.886,97 21.016,90 19.288,63 13.552,63 13.450,84 Zomercollecte 1964 28.901,65 27.424,39 29.844,74 21.207,23 17.616,82 15.314,77 12.791,05 15.472,42 ƒ186.445,16 ƒ168.573,07 In Stockholm heeft de International Federation of Film Producers Associations vorige maand zijn jaarlijkse alge mene vergadering gehouden onder voorzitterschap van de Amerikaan Ralph Hetzel. De Bond was vertegenwoordigd door de heren Roem en Bosman. De Algemene Vergadering koos vaste vertegenwoordigers voor Zuid-Amerika en Azië. Het permanente secretariaat van de Federatie blijft in Parijs met als secretaris-generaal Alphonse Brisson. De vergadering bestudeerde onder meer een rapport dat door de Economische Commissie van de Federatie was samengesteld over restricties in de internationale filmhandel opgelegd in verscheidene ontwikkelingslanden, en over voor gestelde beperkende wettelijke bepalingen in enige andere landen. De vergadering verzocht de secretaris-generaal hier tegen krachtig stelling te nemen. Eveneens werd de secre taris-generaal gemachtigd op te treden indien overheden tussenbeide komen bij het overmaken van inkomsten uit f ilmvertoningsrechten De Federatie constateert dat het ieder jaar moeilijker wordt nieuwe films uit te brengen op filmfestivals met competitie element. Dit houdt verband met veranderingen in de film- produktie voor bioscopen. Er worden momenteel kleinere aantallen betere en uiterst kostbare films geproduceerd om tegemoet te komen aan het veeleisende publiek. De Algemene Vergadering spoort festivalorganisaties aan for mules te hanteren die in overeenstemming zijn met de filmproduktieontwikkeling. De voorstellen om veranderingen aan te brengen in de Berner Conventie voorzover het de filmproduktie betreft, zullen in de landenorganisaties afzonderlijk worden be studeerd. De nieuwe adreslijst van de Bond is eind augustus ver schenen en aan de leden, donateurs en bioscoopreclame bureaus toegezonden. Extra exemplaren kunnen worden besteld tegen betaling van 2,per stuk. Zolang de voorraad strekt kunnen ook gecartonneerde lijsten ter beschikking worden gesteld ad. 3,per exemplaar. Voor de sedertdien alweer opgetreden veranderingen moge de aandacht worden gevestigd op de elders in dit blad opgenomen wijzigingen naam- en adreslijst, waaronder enkele correcties van betekenis voorkomen, weshalve het raadzaam is deze over te nemen. Tijdens een bezoek aan Duitsland overleed in de ouder dom van 68 jaar op 26 september 1965 plotseling de heer G. A. D. Damhof, exploitant van het Regeneto Filmlabora- torium te 's-Gravenhage. De heer Damhof richtte in 1948 tezamen met een com pagnon een filmlaboratorium op, dat zich bezig hield met het verduurzamen en herstellen van cinematografische films. Ongeveer twee jaar later zette hij dit bedrijf als alleen eigenaar voort en werd in de plaats van de voormalige N.V. Regeneto Film i.o. donateur van de Bond. In 1955 werd de heer Damhof op zijn verzoek toegelaten als lid-filmfabrikant (bedrijfstak k) zulks ingevolge een des betreffende beslissing van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Uit de grote belangstelling en de bloemenschat bij zijn begrafenis bleek, dat de heer Damhof, die oppervlakkig bezien een gesloten figuur scheen, een grote schare vrien den en kennissen bezat, die zijn heengaan diep betreurden. Verscheidene bedrijfsgenoten, onder wie de heer C. S. Roem, die zowel het Hoofdbestuur als de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten vertegenwoordigde, waren aanwezig bij de teraardebestelling, welke plaatsvond op 1 oktober 1965 op de begraafplaats van de Hervormde Gemeente te Wassenaar. Op 19 oktober 1965 overleed in de leeftijd van 69 jaar de sympathieke heer H. Bisschop, die vier jaar geleden samen met de in 1963 overleden heer Egberts een bioscoop exploiteerde in Uithuizen. In 1961 deed hij het bedrijf aan zijn compagnon over. Hij was vele jaren bestuurslid van de afdeling Het Noorden en lid van de Afdelingsraad van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. De crematie van de overledene geschiedde op 23 oktober 1965 in het crematorium „Groningen", waarbij verscheidene bedrijfsgenoten hem de laatste eer bewezen. Op 3 december 1965 overleed in de hoge ouderdom van 89 jaar de heer J. Bijlsma te Deventer, die in november 1911, dus bijna 55 jaar geleden, de Eerste Deventer Bioscoop vestigde. De heer Bijlsma, die zijn zaak november 1955 had overgedragen aan zijn beide zoons, Hessel en Tjalle Bijlsma, was dus sedertdien geen lid meer van de Bond, doch wij gedenken hem als een der pioniers van het Nederlandse bioscoopbedrijf en brengen hiermede een postume hulde aan zijn nagedachtenis. De teraardebestelling van de overledene vond plaats op woensdag 8 december j.1. op de Algemene Begraafplaats te Deventer. Er waren verscheidene bedrijfsgenoten aanwezig, waar onder de heer P. J. N. R. Ooms, die het Hoofdbestuur vertegenwoordigde en de heer H. Miedema, die namens de Afdeling Het Oosten aanwezig was. Hoofdbestuur en Afdeling hadden bloemen gezonden. De heer Ooms sprak enige woorden van afscheid en herdenking, niet alleen als lid van het Hoofdbestuur, maar bovendien als vriend van de familie. 504

Film | 1965 | | pagina 26