A.N.W.B.-prijzen 1966 Raad voor de Kunst Nieuwe operateurscursus Films Voorlichtingsdienst EEG De ANWB-prijzen voor publicistische prestaties op het gebied van de letteren, de journalistiek, fotografie, film, radio en televisie die een bijzondere stimulans vormen voor het toerisme en de kwalificatie „opval lend goed" verdienen zullen in 1966 voor de negende maal worden toegekend. De ANWB-Prijzen, in 1958 ingesteld ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Neder landse Toeristenbond, bestaan uit een speciale penning en een bedrag van 1.000, De toekenning zal ditmaal plaatsvinden voor in 1965 in de openbaarheid naar voren gekomen werk, even tueel tegen de achtergrond van reeds eerder versche nen oeuvre. De Advies-Commissie, die de inzendingen beoordeelt, bestaat uit: prof. dr. H. J. Prakke, voorzitter, en de heren H. J. van Balen, B. J. Bertina, mr. E. Elias. Max Nord, D. Verèl, W. Vogt en J. Winkler. Zowel de makers als hun uitgevers, resp. opdracht gevers, kunnen bij de Advies Commissie werk in zenden, of de aandacht van de Commissie op bepaald werk vestigen. De Commissie zal uit eigen initiatief werk beoordelen. De sluitingsdatum voor inzending is bepaald op 1 februari 1966. Het adres van de Advies Commissie ANWB-Prijzen is: Wassenaarseweg 220, Den Haag. Prof. dr. Ph. J. Idenburg is benoemd tot voorzitter van de Raad voor de Kunst als opvolger van mr. J. M. L. Th. Cals, aan wie wegens zijn optreden als minister-president eervol ontslag is verleend. Prof. Idenburg was tot nu toe voorzitter van de afdeling Filmkunst van de raad. Voorts zijn benoemd tot leden van de raad mr. A. M. I. M. Baeten, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, te Maastricht (afdeling Algemene Zaken), J. H. A. Bedaux, architect te Goirle (afdeling Beeldende Kunsten en Bouw kunst) en Ch. Burgers, directeur van het Operagezelschap Forum te Enschede (afdeling Opera en Danskunst), zulks in de vakatures die waren ontstaan door het overlijden van resp. de heren Th. B. M. van Eupen, C. H. de Bever en P. Pella. Aangezien prof. Idenburg ook lid was van de Dagelijkse Raad, ontstond daarin een vakature. Daarin is voorzien doordat de heer Baeten tevens is benoemd tot lid van de Dagelijkse Raad. Sinds 1960 heeft prof. Idenburg zitting in de Raad voor de Kunst als voorzitter van de afdeling Filmkunst en sinds 1962 tevens als lid van de Dage lijkse Raad. Naar wij vernemen zal bij voldoende belangstelling in januari 1966 een nieuwe operateurscursus beginnen. Leer lingen van deze cursus kunnen nog juist voor het jaar lijks examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat, dat in augustus wordt afgenomen, met de bestudering van het eerste gedeelte van de cursus gereed zijn. Aanmelding kan geschieden bij het Secretariaat van de Stichting voor Operateursopleiding, dat op het Bonds bureau is gevestigd. Nadere inlichtingen worden aldaar op aanvrage verstrekt. De heer Dumont du Voitel, hoofd van de afdeling Film, radio en televisie van de voorlichtingsdienst der E.E.G. heeft enige weken geleden in Duitsland iets verteld over de films die deze dienst op stapel heeft staan. Vijf grote film- projekten worden momenteel door de voorlichtingsdienst van de E.E.G. af gewerkt. Een film over het atoomonder zoekcentrum Ispra aan het Lago Mag- giore, een film over de integratie van de jeugd in Europa, een documentaire over de betekenis van staal in de we reld, een regelmatig verschijnend jour naal voor landen buiten Europa, en een documentaire over het samengaan van de E.E.G.-landen. De voorlichtings dienst van de E.E.G. wil proberen korte samenvattingen van deze films te zijner tijd in bioscooproulatie te brengen. 507

Film | 1965 | | pagina 29