Op 25 juni 1964 ging de eerste paal in de grond, op 19 februari 1965 gevolgd door de eerste steenlegging in het toen al voor een deel in staalconstructie verrezen studio complex, dat in zijn soort het groot ste zal worden van Europa en waarschijnlijk zelfs ter wereld! Men had de beschikking over een grondoppervlak van circa 60 x 100 m, gunstig gelegen in de directe nabijheid van een geprojecteerde nieuwe verkeersweg door het in opkomst zijnde industriegebied- Oost. Het plan omvat een gebouw van twee verdiepingen, alsmede grote kelderruimten. Op de begane grond zijn drie studioruimten geprojec teerd, te weten een grote studio van 23 x 40 m bij een nuttige hoogte van 8 m, een kleinere studio van 15 x 30 m en een studio voor spe ciale werkzaamheden met een vloeroppervlak van 10 x 10 m. In de beide grote studio's zullen over een deel van de ruimten verrijdbare lichtbruggen komen, waarmede men achtereenvolgens verschillende sets kan belichten, zonder te worden gehinderd door kabels, lampen met toebehoren en dergelijke. Voor het „grondlicht" heeft men in een groot deel van de studiohallen langs de wanden „kabelrails" aangebracht volgens een nieuw systeem, waarbij op deugdelijk beveiligde wijze op elk gewenste plaats zeer snel grote vermogens aan electriciteit kunnen worden afgenomen. Aan de houten studiovloeren is aan de hand van de in de loop der jaren opgedane ervaringen grote zorg be steed, evenals aan de verwarmings- en luchtverversingsinstallatie die door het gehele gebouw loopt en desgewenst in gedeelten kan wor den gebruikt. Het geheel wordt ge dirigeerd vanuit een centrale be- dieningsplaats. Naast de opnamestudio's zijn er gelijkvloers nog talrijke werkplaat sen, waaronder een timmerwinkel en spuiterij, mechanische werk plaatsen en op enige afstand van het hoofdgebouw een plastic afde ling waarin de onderdelen voor de bekende Geesink-poppen en ander plastic werk kunnen worden ge maakt. Op de begane grond bevin den zich eveneens de zeer modern geconstrueerde geluidsafdelingen, een fraaie projectieruimte en een ruime cantine voor het in de loop der jaren tot 168 personen gegroei de personeel. Verder zijn de tientallen kantoren en werkruimten voor scriptwriters, art directors, tekenaars en anderen in een zo logisch mogelijke rang schikking over de ruimten op de begane grond en de eerste verdie ping verdeeld. De directie-afdeling, kantoren, ad ministratie en wachtruimten voor bezoekers, zijn in de nabijheid van de hoofdingang op de eerste verdie ping ondergebracht. Tevens zijn daar in een andere vleugel van het gebouw talrijke kamers voor mede werkers als bovengenoemd. De op namestudio's zijn door de verdie ping heengebouwd en reiken dus tot het dak. In de royale kelderruimten zullen tenslotte behalve de uitgebreide automatische verwarmingsinstalla tie, die onder andere reageert op de buitentemperatuur, magazijnen worden ingericht voor de zeer vele requisieten en andere materialen en hulpmiddelen, die het bedrijf sedert zijn oprichting heeft bijeengebracht. Zo zouden er reeds in het huidige stadium van de afwerking van het interieur nog ettelijke interessante bijzonderheden zijn te vermelden, doch wij geloven er beter aan te doen hierop nader terug te komen, nadat de inrichting zal zijn vol tooid. Slechts willen wij hier nog vermelden, dat de strakke donkere buitengevel, die op een van de hier bij afgedrukte foto's te zien is, be staat uit geprofileerde miet asfalt bitume bedekte staalplaten, die een groot deel van het complex als een soort weerbestendige damwand om geeft. Opening 28 april Het ligt in de bedoeling dat het nieuwe Geesink productiecentrum op 28 april a.s., zijnde de dag waarop Geesink's Filmproductie 25 jaar bestaat, officieel wordt ge opend, waarschijnlijk door Z.K.H. Prins Bernhard. Nu reeds menen wij te kunnen zeggen, dat dit een heuglijke dag zal worden voor de Nederlandse filmproductie in het algemeen en dat van Joop Geesink's productiemaatschappijen natuurlijk in het bijzonder. De eerste paal werd op 25 juni 1964 geslagen door de toenmalige Amsterdam se Wethouder van Economische Werken, thans minister van Economische Zaken, Drs. M. den Uyl. Op de foto voorts (links) de heren Joop en Wim Geesink. Een deel van de oude studioruimten met daarachter de nieuwe gebouwen. Rechts de grote studiohal. 13

Film | 1966 | | pagina 15