IN MEMORIAM Op 18 februari overleed na een langdurig en zwaar ziekbed de heer E. C. A. Kaposi in de leeftijd van 64 jaar. De heer Kaposi was adjunct-directeur van de Maatschappij Tuschinski en genoot in het film- en bio scoopbedrijf grote bekendheid. Hij was met hart en ziel aan dit bedrijf verknocht en heeft daarin sedert 1920 tal van functies vervuld. De laatste jaren kon hij als gevolg van de ernstige kwaal waaraan hij bleek te lijden, zijn werkzaamheden niet meer voortzetten. Zijn heengaan was voor hem tenslotte een verlossing. De crematie van zijn stoffelijk overschot geschiedde op 22 februari op Westerveld. Talrijke vrienden en bedrijfs- genoten deden de heer Kaposi op zijn laatste tocht uit geleide. Namens de Mij Tuschinski sprak de heer W. F. Dubbeldeman woorden van waardering en afscheid, daarbij memorerend de zware taak die Mevrouw Kaposi door de ziekte van haar man kreeg te vervullen. Namens het Hoofdbestuur werd het woord gevoerd door de heer H. W. Hagenberg die de grote toewijding van de over ledene voor zijn werk loofde, welke hem zoveel vrienden en achting hadden bezorgd. Namens de familie dankte de heer W. M. Kaposi voor de aan zijn broer bewezen eer. In de hoge ouderdom van 83 jaar overleed in Tilburg op 14 februari de heer August de Laat, die in de jaren van 1929 tot 1956 lid was van de Nederlandsche Bio- sccop-Bond als reizend bioscoopondernemer en die daarnaast vooral vóór de oorlog bekendheid genoot als zanger van volksliedjes. De heer De Laat was in zijn tijd een rasechte vertegenwoordiger van de cinematogra fie zoals die zich in haar beginperiode presenteerde. Als zodanig gedenken wij te dezer plaatse zijn verscheiden. Het Hoofdbestuur heeft de familie De Laat schriftelijk van zijn deelneming doen blijken. De teraardebestelling van de overledene vond plaats op 16 februari op het R.K. Kerkhof „Blerickse Bergen" na een plechtige requiemmis, in de St. Antoniuskerk te Blerick. De plaatselijke collega's, de heren M. J. W. Peters en de Firma Caubo bewezen de laatste eer. De heer Peters bracht de condoleance over van het Hoofdbestuur en de Afdeling Het Zuiden, welke Afdeling tevens een krans had gezonden. Dat zij rusten in vrede. 17 de publiekwerving dient de leiding van het theater contacten te leggen met alles en met iedereen. Met verenigingen, met middenstanders, met winkelmagazijnen, met sportverenigingen, met bedrijven en personeelsverenigingen, met plaatselijke persorganen, met scholen, met kerk, met café's, dancings, bars, met tandartsen en doktoren, met leeszalen, met, kortom nogmaals alles en iedereen. De bioscoop exploitant en zijn medewerkers zullen anno 1966 deze contacten zelf moeten leggen, zullen er zelf op uit moeten trekken, zullen het publiek eventueel uit huis moeten sleuren. Om deze werving te doen slagen moet aan een groot aan tal voorwaarden worden voldaan. Een belangrijke voorwaarde is dat de pro gramma's voor zover dat mogelijk is, rekening zullen dienen te houden met de eisen en de smaak van dit nieuw aan te trekken publiek. Dit betekent n i e t, dat slagen alleen mogelijk is met première-films. Dit betekent w e I, dat aan de programmering zeer veel aan dacht en tijd besteed dient te worden. Dit betekent bovendien dat de vraag gesteld mag worden, of het geleidelijk aan niet noodzakelijk zal worden tot een hechtere samenwerking te komen van gelijksoortige zaken. Het bovenstaande klinkt allemaal een voudig, maar een ieder die er daadwer kelijk bij betrokken is, weet dat het ge makkelijker neer te schrijven valt dan in de praktijk te realiseren. Een over vloedige dosis interesse, vechtlust, ken nis van zaken en enig financieel armslag zijn ondermeer voor de uitvoering nood zakelijk. Wat er in de practijk gebeurt en boe, illustreren we met enige voorbeelden in liet volgende orgaan. En om met een variant op de kopregel uit dit artikel deze inleiding af te sluiten: Er is leven in de brouwerij. Niettegenstaande alles! In de ouderdom van 70 jaar overleed te Blerick in de gemeente Venlo op 13 februari mevrouw A. C. A. Zum- dick-Hally, directrice van de N.V. Royal Theater „Irene" aldaar. Mevrouw Zumdick werd directrice na het over lijden van haar echtgenoot in 1960.

Film | 1966 | | pagina 19