PREMIERE Na ampel beraad met vertegenwoordigers van de N.T.S. heeft deze Stichting enige tijd geleden besloten om op dins dagavond om 20.30 uur eens per veertien dagen, voorlopig via het tweede net, een televisieprogramma uit te zenden onder de titel „Première". Dit programma beoogt een informatief overzicht te bieden van de nieuwe films die binnen kort in de Nederlandse bioscopen in première zullen komen. De redactie is door de N.T.S. in handen gesteld van de heren Ch. Boost, criticus te Amsterdam en de heer B. Klok man, medewerker van de N.T.S. Als uitvoerend medewerker is voorts de heer L. C. Dirkse van de N.T.S. bij de samenstelling van het programma betrokken. De persdienst van de Bond heeft bij een en ander een bemiddelende functie, onder andere voor wat betreft het via de verhuurders ter beschikking stellen van nieuwe films, waaruit frag menten voor de uitzending gekozen kunnen worden. Tot dusver is de gang van zaken zodanig geweest, dat per uitzending 5 of meer filmfragmenten ter lengte van ca. 5 minuten zijn vertoond, waarbij een verbindend commentaar werd gesproken door de heer Ph. Bloemendaal. Wegens ziekte is deze later tijdelijk vervangen door de heer J. Roelands. Er is steeds gestreefd naar veelzijdigheid qua film genres bij de samenstelling van „Première", doch de realisatie van dit streven is uiteraard grotendeels afhankelijk van het filmaanbod. Er is in de laatste drie uitzendingen voorts gebruik gemaakt van achtergrond-projectie, met dien verstande dat de commentator zijn tekst spreekt tegen een achtergrond van foto's uit de betrokken film. De uitzendingen hebben plaats gevonden op 11 en 25 oktober, 8 en 22 november en 6 december. Op bovengenoemde data zijn de volgende films gepresenteerd: 11 oktober: La vie de chateau Gangstermeisje Torn curtain High and low A fine madness Lost command Masculin Feminin 25 oktober: Is Paris burning? Othello Morgan Falstaff De Bijbel 8 november: Un homme et une femme La curée Georgië girl UniversaI Film Agency D.L.S. Film UniversaI International Standaardfilms Warner Bros Columbia International Columbia International Paramount Films City Film Gofilex Filmex Fox Film Nederland Columbia International Columbia International Les Abysses Feu follet Dr Zhivago 22 november Alvarez Kelly One million years B.C. Agent 3S3 Gambit Hotel Paradiso Persona Standaardfilms Standaardfilms Hafbo Columbia International Fox Film Centrafilm UniversaI International Hafbo D.L.S. Film 6 december: Jerry Cotton, beukt er op los Centrafilm The Slender Thread Paramount Films CuS de Sac Nederland The Liquidator Hafbo Professionals Columbia International Un monde jeune Nova-Film Made in Italy Columbia International Van de verdere gang van zaken ten aanzien van dit voor het publiek zowel als voor het bedrijf interessante televisie programma zullen wij onze lezers van tijd tot tijd op de hoogte houden. Shireen Strooker. Opname uit de in productie zijnde nieuwe Nederlandse speelfilm van Scorpio Film: Liefdes bekentenissen.

Film | 1966 | | pagina 4