VERMAKELIJKHEIDSBELASTING Burgemeester en Wethouders van Ter Apel (gem. Vlagt- wedde) hebben op een verzoek van ons lid, de heer H. H. Lubberman, om de belasting op bioscoopvoor stellingen af te schaffen, gereageerd met een voorstel aan de Raad om de belasting die 20 bedroeg te ver lagen tot 10 van de onzuivere opbrengst. Het nieuwe tarief treedt in werking op 1 januari 1967. Films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet waren reeds van vermakelijkheidsbelasting vrijgesteld. Ook in Brunssum heeft de Raad op verzoek van ons lid, de firma Gebr. Thissen, besloten de belasting op bioscoopvoorstellingen te verlagen van 15 tot 10 Culturele films, die vroeger werden belast met 5 zijn vrijgesteld. De gemeente Franeker had in 1965 besloten de ver ordening op de vermakelijkheidsbelasting te wijzigen in die zin, dat indien de exploitatie-uitkomsten der bioscoop over een bepaald jaar lager zouden zijn dan 10.000, aan de exploitant een ontheffing zou worden verleend tot een zodanig bedrag als het winstsaldo beneden 10.000,lag. Op deze wijziging kon de Koninklijke goedkeuring echter niet worden verkregen, weshalve het wijzigingsbesluit is ingetrokken. Op verzoek van de ex ploitant van de bioscoop hebben Burgemeester en Wet houders op 12 juni aan de Raad voorgesteld de bio scoopbelasting te verlagen van 20 tot 10 De Raad heeft dit voorstel op 30 juni goedgekeurd. Naar aanleiding van een herhaald verzoek van ons lid, de heer H. Fonke, hebben Burgemeester en Wethouders van Heythuysen de Raad voorgesteld de bioscoopbelas ting van 25 tot 10 der onzuivere opbrengst te verlagen en de voorstellingen met films, die culturele of opvoedkundige waarde bezitten, geheel vrij te stellen. Dit voorstel heeft de Raad op 19 april goedgekeurd. De belastingverlaging is in werking getreden op 11 augus tus j.1. De gemeente 's-Heerenberg heeft een zeer bijzonder ta rief voor de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoor stellingen voorgesteld, namelijk een vast bedrag van 100,per jaar. Op verzoek van ons lid, de N.V. Theatermaatschappij Gofilex, hebben Burgemeester en Wethouders van Laren (N.H.) op 26 oktober bij de Raad een voorstel aanhan gig gemaakt om de vermakelijkheidsbelasting op bio scoopvoorstellingen te verlagen van 20 tot 5 Ook de gemeente Maasbracht heeft de bioscoopbelasting verlaagd en wel van 20 tot 15 De voorstellingen met culturele films, die vroeger met 10 werden be last, zijn nu vrijgesteld. De verlaging is op 1 juli j.1. in werking getreden. Op verzoek van ons lid, de heer P. J. A. Jansen, hebben Burgemeester en Wethouders van Moergestel de Raad voorgesteld de vermakelijkheidsbelasting op bioscoop voorstellingen af te schaffen. De Raad heeft dit voorstel op 28 oktober aangenomen. De gemeente Noordwijk heeft besloten de bioscoopbe lasting te verlagen van 20 tot 15 De voorstellin gen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet waren reeds van de belasting vrijgesteld. De verlaging is op 1 juni in werking getreden. Hoewel ons lid, de heer A. Linthout als exploitant van de bioscoop „De Keizer" te Spijkenisse om afschaffing der vermakelijkheidsbelasting had verzocht, hebben Burgemeester en Wethouders aan de Raad slechts voor gesteld om de belasting te verlagen van 25 tot 20 Ofschoon een der fracties een verdergaande verlaging bepleitte, heeft de Raad op 16 augustus overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten. In Ubach over Worms is op 1 juni een gewijzigde ver ordening op de vermakelijkheidsbelasting in werking getreden, waardoor de belasting verlaagd is van 15 tot 10 De voorstellingen met culturele films, die vroeger met 10 waren belast, zijn nu vrijgesteld. Het belastingconflict in Valkenburg is definitief geëin digd, nadat de Raad op voorstel van Burgemeester en Wethouders op 26 augustus besloten had de bioscoop belasting van 25 te verlagen. De belasting bedraagt nu van Pasen tot 1 oktober 20 (cultureel 15 en van 1 oktober tot Pasen een uniform tarief van 10 Op een verzoek van onze leden, de heren B. Dom- mering en J. Hollemans, om verlaging der bioscoop belasting hebben Burgemeester en Wethouders van Winschoten de Raad voorgesteld voorstellingen met films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet, die tot dusver met 15 werden belast, vrij te stellen. Tegen verlaging van het hoofdtarief hadden Burgemees ter en Wethouders bezwaar. Bij de behandeling van dit voorstel in de raadsvergadering van 17 augustus gingen er stemmen op om verder aan het verzoek der bioscoop ondernemers tegemoet te komen. Tenslotte heeft de Raad besloten het voorstel van Burgemeester en Wet houders goed te keuren, maar tevens de kwestie nog eens in de commissievergaderingen nader te bespreken. De gemeenteraad van Wisch (Terborg) heeft op 28 april besloten de bioscoopbelasting te verlagen van 20 tot 10 Voor films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet werd het tarief gesteld op 5 Burgemeester en Wethouders van Zuidlaren hebben meer dan een jaar, nadat ons lid, de firma C. W. H. A. Welte Zoon om verlaging der bioscoopbelasting ver zocht, bij de Raad een voorstel aanhangig gemaakt om deze belasting van 25 te verlagen tot 5 De Raad heeft dit voorstel op 21 juni goedgekeurd met de bepa ling, dat de belastingverlaging op 1 juli ingaat.

Film | 1966 | | pagina 9