PRODUKTIERUBRIEK Korte films Blijkens regelmatige publicaties van de filmafdeling van de R.V.D. waren per eind december 1966 in de produc tiesector 66 projecten in uitwerking. In 50 gevallen be trof dit de vervaardiging van korte films en in de overige 11 van scenario's of vreemdtalige versies van bestaande films. Via de R.V.D. zijn in 1966 de vertoningsrechten voor bioscopen van de volgende Nederlandse films verkocht: „Panta Rhei" van Bert Haanstra voor Groot-Brittannië, Ierland en Zwitserland; „Kokon" van Jan Oonk en „Pappa Boem" van Paul Rondel voor Portugal, Angola en Mozambique. Voor vertoning van niet-commerciële aard in de Republiek Zuid-Afrika werden verkocht: „De Sleutel" van Rob Houwer, „Zon op zondag" van Jan van der Hoeven, „De Werkelijkheid van Karel Appel" van Jan Vrijman, „Portret van Frans Hals" van Frans Dupont, „Pan" van Herman van der Horst, „Aanmel ding" van Rob Houwer, „Bouwspelement" van Charles Huguenot van der Linden en „Bestemming Toekomst" van Jan Schefer. Voor Noorwegen werden de niet-commerciële verto ningsrechten verkocht van „Vincent van Gogh" van Dr J. Hulsker en „Glas" van Bert Haanstra, terwijl dezelfde rechten van „Panta Rhei" van Bert Haanstra werden verkocht voor de Bondsrepubliek Duitsland. „Rem- brandt, schilder van de mens" wordt opnieuw in circu latie gebracht in Nederland met „De Stem van het Wa ter", beide van Bert Haanstra, terwijl de film „Kockijn, een kermiskroniek" van Rein Bloem eveneens in Neder land gedistribueerd wordt. De National Film Board of Canada heeft het roulement van „Zeilen" van Hattum Hoving verhoogd tot 36 co- pieën. Een speciaal vervaardigde affiche vestigt de aan dacht van bezoekers op de film. „Zeilen" van Hattum Hoving en „Glas" van Bert Haan stra werden respectievelijk 520 maal in 67 bioscopen en 391 maal in 36 bioscopen in Turkije vertoond. Nederlandse speelfilms In 1966 zijn niet minder dan zes Nederlandse speelfilms gereedgekomen, zijnde het hoogste aantal in één jaar dat ooit in ons land werd vervaardigd. Dit waren „10.32", N.F.M.; „Een ochtend van zes we ken", Cineurope; „De dans van de reiger", Fons Rade makers; „De minder gelukkige terugkeer van Jozef Katus naar het land van Rembrandt", Scorpio Films; „Het Gangstermeisje", Cineproductie „De Stem van het Water" van Bert Haanstra Filmproductie. 19 Een werkopname van de nieuwe Parnasse Produktie „Paranoia".

Film | 1967 | | pagina 19