Afscheidsreceptie Joh. Miedema De heer C. S. Roem overhandigt de afgetreden voorzitter, de heer Joh Miedema, het stoffelijke blijk van waardering van het gehele bioscoop- en filmbedrijf. Tientallen uit de vaderlandse film- en bioscoopwereld en vertegenwoordigers van het ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, van de Centrale Filmkeuring en van instellingen en verenigingen waarmee de Neder- landsche Bioscoop-Bond nauwe betrekkingen onderhoudt waren op 24 april aanwezig toen de heer Joh. Miedema tijdens een receptie in de St. Janszaal van hotel Krasna- polsky in Amsterdam, afscheid nam. De heer en mevrouw Miedema waren het stralende middel punt van een levendige en gezellige receptie waarbij de zo juist eveneens afgetreden vice-voorzitter de heer C. S. Roem de eerste spreker de heer Miedema de oorkonde over handigde die zijn benoeming tot ere-lid van de Bond verge zelde. De heer Roem memoreerde de grote verdiensten die de heer Miedema in tal van jaren en in tal van functies de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft bewezen. „Ondanks het feit, dat u uw zaken tot bloei hebt gebracht en in het Noor den, waar u pioniersarbeid hebt verricht, in de loop der jaren een aantal modelbedrijven hebt weten te stichten, hebt u steeds tijd weten te vinden voor uw arbeid hier voor de verschillende sectoren wier belangen u had te beharti gen. Zoiets is alleen maar eigen aan sterke, breeddenken- de figuren die de energie, nodig voor de vervulling van zo belangrijke functies, op de juiste wijze weten te verdelen en aldus datgene doen waardoor men maatschappelijk beteke nis krijgt," zo zei de heer Roem. Namens alle leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond bood de heer Roem de heer en mevrouw Miedema een reis aan „om de periode te overbruggen naar de rust die u zo verdiend hebt en om eens rustig te overdenken wat u in de naaste toekomst zult gaan doen." Onder grote bijval van de aanwezigen werd daarna me vrouw Miedema in de bloemen gezet want, zo memoreerde de heer Roem, „als men de vrouw is van de Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond dan eist dat grote op offeringen. U zult vele avonden alleen zijn geweest, u zult vele avonden en nachten op uw man hebben gewacht. Het heeft ons echter getroffen dat u dat graag deed. U was echt de vrouw van onze premier". Een zichtbaar bewogen heer Miedema zei hierna in zijn dankwoord dat hij nu weliswaar afscheid had genomen maar aan de andere kant van de tafel zeer zeker nog met de allergrootste belangstelling de verdere faits en gestes van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zal blijven volgen. De heer Miedema zei ervan overtuigd te zijn dat het team dat nu Zie verder pag. 12 Natuurlijk werd ook mevrouw Miedema niet vergeten. Een van de medewerksters van het Bondsbureau zette haar in de bloemen.

Film | 1967 | | pagina 11