HET REMBRANDT- THEATER DAG EN NACHT In het Rembrandttheater aan het Velperplein dat, met bloemen en vlaggen van de deelnemende landen, getooid, in een waarlijk festivaltheater werd veranderd beleefden elf hoofdfilms en een gelijk aantal Neder landse korte films tijdens de filmweek, hun nationale première. Het theater was in de week van 12 tot en met 17 juni het centrum van het filmgebeuren, want ook de nachtvoorstellingen, waarvoor wederom veel belang stelling was bij de jeugdige bioscoopgangers, werden in dit theater gegeven. In het Saskiatheater werden tijdens de Internationale Filmweek zes Nederlandse speelfilms elke dag één uit de jaren dertig opnieuw vertoond. Daarnaast werden door verscheidene instanties, waar onder de Katholieke Filmactie, het Filmcentrum en het Nederlandse Film museum, bijzondere voorstellingen gegeven. (De programma's van de nevenactiviteiten en de voor stellingen in het Saskiatheater vindt u elders in dit blad.) Maandag Dinsdag De dinsdagmorgen werd begonnen met een druk be zochte persvoorstelling van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. De in Arnhem aanwezige journalisten konden hier als eersten kennis nemen met „Lichaam en Ziel" van Renee Daal der, „Trein Anoniem" van Paul Schneider en „Spelen in liet Donker" van Corinne van Moor se la a r over de dichter Pierre Kemp. Het Rembrandttheater bleek vrijwel geheel uitverkocht toen de zaallichten doofden voor de eerste middagvoor stelling. „Holland terra fertilis", een kort film van R o n- ny Erends werd eerst vertoond gevolgd door J e a n Luc-Godard's „Deux ou trois choses que je sais d'elle". Alle films, zowel van de middag als de avond voorstelling, werden uitgebracht door de N.V. Gofilex. Na het Nederland-nieuws van Polygoon werd de avond voorstelling ingezet met de korte kleuren-film van JoanvanderKeuken, „Een film voor Lucebert" Jana Brejchova en Vlastimil Brodsky, hoofdrolspelers uit „Zenu ani Kvetinou Neuhodis" (Sla nooit een vrouw, zelfs niet met 'n bloem), waren naar ons land gekomen om de première van deze film, die hierna werd getoond en die werd gemaakt door de Tsjechische regisseur Zdenek Podskalsky, bij te wonen. De dinsdag werd be sloten met de nachtvoorstelling van „Ucellacci-Uccel- lini" van de Italiaan Pier Paolo Pasolini. Woensdag Woensdagmorgen beleefde in het Rembrandttheater de documentaire „Slag om Arnhem" zijn première tijdens een door de Stichting Film en Wetenschap georganiseer de voorstelling. Het middagprogramma begon met de eerste publieke vertoning van Paul Schneider's korte film „Trein Anoniem". Hierna volgde „Privilege"de nieuwste film van de En gelsman Peter Watkin s. Paul Jones, naast Jean Shrimpton hoofdrolspeler in deze kleurenfilm, woonde de voorstelling bij. De film wordt in ons land uitgebracht door Universal International Films Nederland N.V. De woensdagmiddag werd afgesloten met een druk be zochte persvoorstelling van „Corsow" van Staatsprijs winnaar Peter Creutzberg De woensdagavond werd dé avond van de Nederlandse Film. Allereerst werd Renee Daalders korte film „Lichaam en Ziel" vertoond. Daarna volgde de wereld première van „De Verloedering van de Swieps", de eer ste hoofdfilm van E r i c Terpstra. Deze film wordt I I I I I I I I I I I I I I I I I 1 I I I I I I De filmweek werd op maandag 12 juni feestelijk ge opend met een galavoorstelling in het Rembrandt theater. De selectiecommissie was erin geslaagd beslag te leggen op „Sky over Holland", de met de Gouden Palm in Cannes bekroonde korte 70 mm film van John Fernhout. Deze, door de n.v. Film verhuurkantoor Nederland uit te brengen film, maakte deel uit van het voorprogramma van deze eerste avond. De hoofdschotel van deze galavoor stelling waarover u elders in dit nummer van „Film" een apart verslag aantreft werd gevormd door „You're a big boy now", van de jonge Ame rikaanse regisseur Frances Ford Coppola. Deze film wordt in ons land uitgebracht door Warner Bros First National Pictures N.V. In de nachtvoorstelling volgde als slot van deze eerste dag „The Shooting" van M. Hellman.

Film | 1967 | | pagina 12