O rganisatie Haring aldus de burgemeester die vervolgde: „Terugziende op de afgelopen week spreek ik mijn waardering uit, dank zij de gezamenlijke inspanning van allen, die bij de Nederlandse film- produktie zijn betrokken, voor de bij zondere geslaagde tentoonstellingen en congressen welke in het kader van deze fïlmweek zijn gehouden." Het was een goede gedachte, zo vervolg de de heer Matser, om de jongeren in de gelegenheid te stellen aan de filmweek deel te nemen, zowel in ac tieve als in passieve zin. „Tenslotte zijn zij het die het filmklimaat van heden en toekomst in belangrijke ma te bepalen". Het vertonen van Nederlandse speel films uit de dertiger jaren in het Saskiatheater bleek een goed idee, al dus de burgemeester. De vergelijking tussen het vooroorlogse en naoorlog se niveau van de Nederlandse film- produktie was voor velen een inte ressant onderwerp van gesprek. „Opnieuw is gebleken", aldus besloot de burgemeester zijn rede, „dat Arn hem tijdens de Filmweek zich bijzon der goed leent als gelegenheid tot het ontwikkelen van gesprekken over de füm en alles wat door de film aan dacht vraagt. Dat daarbij ook de vreugde van het gezellig samenzijn van velen, die elkander anders niet even gemakkelijk ontmoeten, tot haar recht is gekomen, spreekt welhaast vanzelf voor hen die Arnhem goed kennen. Gaarne dank ik allen, in het bijzon der ook de rijksoverheid, die tot het welslagen van de filmweek een bij drage hebben geleverd. Ik betuig ook mijn erkentelijkheid aan het gehele Nederlandse film- en bioscoopbedrijf en zijn hechte organisatie, zonder welke krachtige steun deze filmweek ondenkbaar zou zijn geweest." Na een luide bijval van de aanwezi gen, spoedde ieder zich naar de door nog meer affiches, slingers en balon- nen onherkenbaar geworden theater foyer. Lange tafels, in de beneden en bovenfoyer opgesteld, waren rijke lijk bedekt met alles waarin de feest gangers trek zouden kunnen hebben. Terwijl de heer Bosman het banket opende strooide een uit zes man be staand orkest de eerste muzikale no ten over de ongeveer 500 genodigden heen. Het feest was op volle gang toen een onverwachte gast, een fleu rige echte haringkar met „Hollandse nieuwe" het theater binnen reed en overduidelijk een ieders aandacht trok door de zeer muzikale en zeer NEDERLANDSE STERREN IN ARNHEM Zeer vele vooral jonge filmmers, produ centen en acteurs waren naar Arnhem geko men om de première van hun film bij te wo nen. Na afloop van de première van „De Verloedering van de Swieps" werden regisseur Eric Terpstra (boven links) en zijn acteurs in de bloemen gezet. In het midden hoofdrolspeler Ramses Shaffy. Voor de première van Terp stra's eerste speelfilm werd de korte film „Lichaam en Ziel" van Renee Daalder ver toond. Actrice Andrea Domburg was hiervoor speciaal uit Giethoorn overgekomen. hoo~bare boerenkapel die haar vooraf ging en menigeen, niet zonder succes, tot een polonaise noodde. Het duurde lang, heel lang, voor de eerste feest ganger het theater verliet. De lichten konden toen al bijna worden gedoofd, de zon kwam al weer boven de hori zon kijken. Zij heeft ons niet in de steek gelaten, geen dag. Dat is een traditie geworden zeggen ze, net als de filmweek, onafscheidelijk met de Gel derse hoofdstad verbonden. ,De Klutenbouwers" droegen hun steentje bij tot het welslagen van de sluitingsavond.

Film | 1967 | | pagina 21