Aanmelding Lidmaatschap Toelating donateurschap Liquidatie waarborgsommen Beslissing nieuwe ledencommissie Afscheid Joh. Miedema Voor het lidmaatschap van de Bond hebben zich aangemeld: M. M. Chanowski Productie Maatschappij (M. M. Chanowski Productions) N.V., gevestigd te Amsterdam; de Stichting Udense Gemeenschap te Uden, als toekomstige exploitante van de permanente bioscoop-B De Schouw aldaar; Cortouche Filmproductie N.V., gevestigd te Amsterdam. Tot het donateurschap van de Bond is toegelaten de Comm. Venn Merman J. Reens, waarvan beherende vennoten zijn de heer H. J. Reens en de Firma Is. Franco Mendes, zulks ter ver vanging van de inmiddels ontbonden vennootschap van gelijke naam, waarvan beherende vennoten waren de Firma O. W. J. Schlencker en de heer H. J. Reens. Wegens beëindiging van het lidmaatschap van de hierna ver melde voormalige bedrijfsgenoten worden de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en van de Nederlandsche Ver- eeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgenodigd even tuele vorderingen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen op: de heer E. Hirschberg, voormalig exploitant van de bioscopen Alcazar te Helmond en Luxor Hoensbroek; Mevrouw A. van der Mars-Bosch, voormalig exploitante van het Corso Theater te Nijmegen; de heer A. Borsje, voormalig exploitant van het verwoeste Asta Theater te Gorcum; de lieer P. G. Mooren, voormalig exploitant van de thans opge heven Centraal Bioscoop te Horst; de heer W. Chr. Cober, voormalig exploitant van het thans op geheven Royal Theater te Thorn; de heer O. van Neijenhoff, voormalig exploitant van een thans opgeheven filmproductiezaak te 's-Gravenhage. de firma Helicon Films, voormalig exploitante van een film productiezaak te Nijmegen; de erven van wijlen de heer J. E. F. de Nijs, voormalig exploitant van een aantal bioscopen in Breda en Tilburg. De Nieuwe Ledencommissie van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscooureclame-Exploitanten heeft ingevolge artikel 7 der Statuten en artikel 3 van het Algemeen Vereenigingsreglement in haar zitting van 17 maart 1967 besloten tot het lidmaatschap van genoemde Vereeniging toe te laten als exploitante van een bioscoopreclamebedrijf de Firma Cinetop (intussen genaamd Firma Cinescope), waarvan firmanten zijn de CV. Atu, de N.V. Cefima, de N.V. Icro en Smit's Reclame-Onderneming N.V. Ge noemde firma behartigt in hoofdzaak de verkoopactiviteiten van de hiervoor genoemde vier ondernemingen. De Nieuwe Ledencommissie heeft in haar zitting van 28 juni 1967 besloten tot het lidmaatschap van vorengenoemde ver eniging toe te laten de C.V. Atu, Bureau voor Bioscoopreclame, gevestigd te Amsterdam, in de plaats van de Firma Atu, waarvan filrmanten waren de heren P. J. Burbach, A. Turèl en G. F. Turèl. Van de nieuwe C.V. is beherende vennote de N.V. Turèl (direc teur: C. F. Turèl). Vervolg van pag. 51 gaat optreden ongetwijfeld in staat is de belangrijke herstructurering van de organisatie op de juiste wijze in de toekomst toe te passen. Nadat de heer Miedema de aanwezige vertegenwoordigers van verschillende organisaties in het bijzonder dr. J. Hulsker, Directeur-generaal voor Culturele Zaken van het Departement van Cultuur, Recreatie en Maatschap- De heer Miedema met de oorkonde die zijn benoeming tot ere-lid van de Bond vergezelde. pelijk Werk had bedankt voor hun medewerking en steun in de afgelo pen jaren, richtte hij nog een per soonlijk woord tot de heer Bosman. De heer Miedema hoopte dat de Bondsdirecteur de kracht zal vinden en vooral de goede gezondheid zal behouden om de zware taak die hem ingevolge het besluit van de ledenver gadering enkele uren geleden op de schouders was gelegd, naar behoren en met overgave te vervullen. Als laatste spreker voerde de Bonds directeur, de heer J. G. J. Bosman het woord. De heer Bosman memoreerde het haast onbeperkte op-rechte ver trouwen dat de heer Miedema hem altijd had geschonken. „En wanneer ik u nog voor iets dank zeg" zo vervolgde de heer Bosman, „dan is het voor het voorbeeld dat u gegeven hebt, een voorbeeld niet al leen aan de leden, niet alleen aan de bestuurders, maar ook aan mij en mijn medewerkers. U hebt een ontem bare werkkracht ontwikkeld, u hebt naast zaken, die toch waarlijk niet gering waren, naast een ontwikkeling in uw eigen zaken, die u ten slotte er toe hebben gebracht vier nieuwe bio scopen te vestigen in wat wij soms probleemgebieden noemen, de taak van het voorzitterschap op stipte en gewetensvolle wijze uitgevoerd. De heer Bosman sprak de hoop uit dat de heer Miedema en zijn echtge note nog vele jaren dat geluk mogen beleven dat hen door het werk van de heer Miedema werd onthou den en dat zij nog jaren van een goede gezondheid mogen genieten. Vervolg van pag. 59 De minister, de staatsprijs en de kritiek Nederlandse Antillen is vervaardigd. Om al die redenen verheugt het mij zeer dat ik het advies van de jury heb kunnen overnemen en u de Staatsprijs Filmkunst 1967 heb mo gen toekennen voor uw film „Cor- sow". Ik wens u gaarne veel succes toe in uw verdere werk, niet alleen in het belang van de filmkunst, maar ook opdat u uw gaven in dienst kunt stellen van de menselijke gemeenschap daar, waar zij het meest tot hun recht kunnen komen. Ik moge u hierbij de bij de prijs behorende penning, oor konde en enveloppe overhandigen en wens u van harte geluk met deze belangrijke onderscheiding", aldus minister dr. Klompé, die in het begin van haar toespraak de jury bedankte voor het vele werk dat zij gedaan heeft om tot een beslissing over het advies te komen.

Film | 1967 | | pagina 32