PRODUKTIERUBRIEK Afscheid van C. S. Roem Bekroningen Reclame in de televisie Geen beeldmasker bij 35 mm opnamen L f V////// TVadat de heer C. S. Roem in de jaarlijkse ledenvergadering van de Bedrijfsafdeling Filmfabri kanten en Filmproducenten op 21 april 1967 zijn voorzittersfunctie had neergelegd, werd hem door de Afdeling op 26 mei in de Tuinzaal van het Stedelijk Museum te Am sterdam een afscheidsreceptie aan geboden. Tijdens deze geanimeerde ontvangst werden de grote verdiensten van de heer Roem, zowel voor de Afdeling als voor de Bond als geheel, door diens opvolger, Mr H. B. F. J. A. Peters, gereleveerd en zijn hem namens de Afdelingsleden enkele fraaie geschenken aangeboden. De heer Roem, die sedert de oprich ting van de B.F.F, in 1952 de voor zittershamer op zeer bekwame wijze heeft gehanteerd, werd mede daar voor op 28 april j.1. door H.M. de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, zijnde een glorieuze bekroning van zijn belang rijke loopbaan in de organisatie sedert 1933. Op maandag 18 december j.1. heeft het Hoofdbestuur tijdens een ge animeerde bijeenkomst op het Bondsbureau afscheid genomen van zijn voormalige vice-voorzitter, de heer C. S. Roem. Bij dit afscheid waren eveneens aan wezig leden van het dagelijks be stuur van de Afdeilngsraad, de Be drijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten alsmede van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. De heer J. G. J. Bosman, waarne mend voorzitter van het Hoofdbe- De heer C. S. Roem en zijn echtgenote bekijken de vele cadeaus tijdens de af scheidsreceptie op 26 mei. stuur, roemde de lange carrière van de heer Roem als bestuurder in de hoogste posten van de organisatie. Ook de heer M. J. W. Peters (Af- delingsraad) sprak lovende woorden over de succesvolle carrière van de heer Roem. Het spreekt haast van zelf dat een vergelijking met de even geslaagde sportcarrière van de heer Roem veelvuldig werd gemaakt. Uit handen van de heer A. F. Wolff ontving de heer Roem een stoffelijke blijk van waardering van het Hoofd bestuur, dat uiteraard ook mevrouw Roem naar voren haalde. In zijn slotwoord dankte de heer Roem in het bijzonder de heer Bosman en alle collega's voor de langdurige en prettige samenwerking. Ook de me dewerkers van het Bondsbureau, met wie hij veelvuldig contacten heeft onderhouden betrok hij in zijn dankwoord. Het afscheid van de heer Roem be tekent echter niet dat hij het con tact met de organisatie nu geheel heeft verbroken. De heer Roem blijft lid van de Commissie Beroep Nieu we Zaken en werd enige tijd geleden benoemd tot voorzitter van de Raad van Beroep. De N.V. Carillon Films verwierf met haar film „Holland Terra Fertilis" de eerste prijs tijdens het 8e Internatio nale Festival voor Opdrachtfilins, dat dit jaar in Lissabon werd gehouden. Het betreft hier een film die in op dracht van het Ministerie van Land bouw en Visserij werd vervaardigd. Het bijzondere daarbij was dat de opdrachtgever de filmmaker een zeer grote mate van vrijheid heeft ver leend, waardoor een bijzonder ge slaagde film ter lengte van circa 10 minuten tot stand is gekomen, die een kleurrijk beeld geeft van wat ons land op agrarisch- en visserij-gebied te bieden heeft. Ook in de bioscopen is deze film te zien, hetgeen al genoeg zegt over de kwaliteiten. „De stem van het water" van Bert Haanstra won de hoofdprijs in de af deling documentaires op het Film festival van Cork. Op het Festival van Moskou behaalde zijn film de Zilve ren Medaille. Joop Geesink's Filmproductie kreeg in Budapest een hoofdprijs voor haar film „Spaarrousel". Sedert het begin van de televisie reclame werden tot 1 november ruim 1450 nieuwe televisiecommercials uit gezonden. Van dit aantal is circa 80% door bij onze organisatie aangesloten filmproducenten vervaardigd. De ove rige reclamefilms waren grotendeels afkomstig uit het buitenland. Een technische commissie ad hoc van de Engelse Filmproducenten Organi satie heeft medio 1967 een rapport uitgebracht over de wenselijkheid om bij 35 min filmopnamen het volle standaard beeldformaat van 16 x 22 mm te gebruiken. Bij de vervaardi ging van copieëii kunnen dan desge wenst de wide screen formaten 1 1.66, 1 1.75 of eventueel 1 85 wor den afgedekt, waarmede uiteraard reeds bij de opnamen rekening moet worden gehouden. Wanneer men over een standaard ncgatiefbeeld (I 37) beschikt, kun nen daarvan voor televisiegebruik copieën in het standaardformaat wor- De hierbij afgedrukte figuren geven een duidelijke illustratie van deze naar onze mening zeer acceptabele aan beveling. J{ Pi-tOflcMd area /o.as?" y. a.tny' k.

Film | 1967 | | pagina 16