Nieuwe Theaters Studio 2000 en De Uitkijk in den Haag geopend Een opname van de fraaie en ruime zaal van Studio 2000 met de lichtgrijs bekiede fauteuils. Op deze opname van de zaal van De Uitkijk in Den Haag zijn aan weerszijden de verhoogde wandelgalerijen te zien waar kleine tentoonstellingen zullen worden ingericht. /~)p 25 oktober vond de officiële opening plaats van twee nieuwe bioscopen^ die een plaats kregen in de noordelijke vleugel van het ove rigens nog in aanbouw zijnde Ne derlandse Congresgebouw in Den Haag. „Het is een merkwaardige gebeurtenis, gasten te ontvangen in een gebouw dat in aanbouw is, op een tijdstip dat nog anderhalf jaar verwijderd is van de voltooiing ervan, om getuige te zijn van de officiële opening van Studio 2000 en De Uitkijk, als het ware een voorschot op een snelle ont wikkeling die tenslotte Den Haag cul tureel zeer gaat verrijken", aldus de burgemeester van Den Haag, mr. H. Kolfschoten, die het nieuwe theater complex officieel opende. Na de vele genodigden, onder wie de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, vertegenwoordigers van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk (en volgens de heer Kolfschoten sinds kort ook van publieke vermakelijkheden), wet houders en gemeenteraadsleden, com missarissen en bestuur van het Con gresgebouw, het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en vele vooraanstaanden uit de vaderlandse film- en bioscoopwereld begroet te hebben, verwelkomde de burge meester de N.V. Maatschappij voor Cinegrafie als eerste vaste bewoner van het Congresgebouw. Op grond van gegevens uit het bij deze gelegenheid verschenen boekje „Uitkijken" van de filmcriticus Char les Boost (samengesteld in opdracht van de N.V. Mij voor Cinegrafie red.) concludeerde burgemeester Kolf schoten dat Den Haag historisch voor bereid was om deze filmtheaters met open armen te ontvangen. „In 1896 vond immers in Scheveningen de eerste filmvertoning in ons land plaats en dat betekende de tweede continen tale voorstelling na de Parijse wereld première en zelfs als mijn gegevens tenminste betrouwbaar zijn", aldus een voorzichtige burgemeester „een voorsprong van negen dagen op New York". In de fraaie ruime zaal van Studio 2000, met de nieuwe lichtgrijs be klede fauteuills, comfortabel, ruim, sprak hiervoor drs. P. A. Neeteson namens het bestuur van de Mij. voor Cinegrafie een welkomswoord, waarin hij herinnerde aan de bouw van het Uitkijktheater, dat in 1950 in het Haagse Gemeentemuseum binnentrok, met het domein der schone Kunsten en de plaatselijke overheid. Na het openingswoord van burge meester Kolfschoten, kon de eerste voorstelling beginnen van de film van Fred Zinneman ,,A man for All sea- sons". De hoofdfilm werd voorafge gaan door een vermakelijk filmpje van Kees Stip met commentaar van Philip Bloemendal, speciaal voor vervaardigd; een op de openings deze gelegenheid parodistische visie plechtigheid. Lumino-dynamische beelden licht in kaleidoscopisch bewegende kleuren die op een wit scherm worden ge projecteerd hebben in Studio 2000 het oude, van het theater afkomstige voorgordijn vervangen. Het theater is fraai en stijlvol betimmerd. De Uit kijk, het kleinere, 150 plaatsen tellen de, maar intieme en echt als „art- house" aandoende filmtheatertje be neden heeft aan weerszijden wandel- 126

Film | 1967 | | pagina 18