Verbouwingen Grand Theatre Amersfoort 129 Een rood-geel hek van smeedwerk, een meesterstuk van de Haagse kunstenares Marlys Schmidt, heeft in het verbouwde Grand Theatre te Amersfoort de oude afsluiting van het balkon vervangen. Hierdoor ontstond zoals de foto duidelijk laat zien een directer kontakt tuscen de zaal en het balkon. Binnen vijf weken werd het interieur van het Grand Theatre in Amersfoort tot op de naakte wanden gesloopt en herschapen in een ultra modern theater dat aan de wensen van het veeleisen de publiek volledig tegemoet komt, zonder dat echter de vertrouwde sfeer van het nu ruim dertig jaar jonge theater verloren ging. Een unieke prestatie die alle geno digden waaronder Amersfoorts loco-burgemeester de heer C. van Zwol, de burgemeester van Hoevela ken, de hoofdcommissaris van politie, leden van de gemeenteraad en de heer H. W. Hagenberg, die het Hoofdbe stuur van de Bond vertegenwoordigde tijdens de heropening van het thea ter op woensdagavond 27 september j.L, in verrukking bracht. De heer F. E. Brave, algemeen leider van Jogchem's Theater N.V., die na mens de directie op de heropenings avond het woord voerde, zei dat deze bliksem metamorfose vooral te dan ken is aan de grote werklust en het kundig vakmanschap van de heer J. M. Jansen van het architectenbureau Postma uit Nijmegen, die buiten de vele harde-werkers-zonder-naam werd gesteund dcor aannemer H. Beitier uit Hoevelaken. De prachtig uitgebalanceerde Zweedse muurverlichting, de zacht gouden wandbekleding, de blauwe vloerbedekking en de ruimer geplaat ste nieuwe stoelenrijen in rood en champagne dragen bij tot een uiterst harmonisch geheel, vervolmaakt door een prachtige betimmering en een rood-geel balkonhek van smeedwerk, een meesterstuk van de Haagse kun stenares Marlys Schmidt. Geen won der dat de heer Brave zich zeer inge nomen toonde met de verbouwing. Het was echter jammer, zo zei hij, dat de heer en mevrouw Jogchem deze mijlpaal in de geschiedenis van het Grand Theatre niet meer mochten meemaken. „Had de heer Jogchem al in 1935 in een voor die tijd uiterst modern thea ter met zijn vooruitziende blik een accommodatie voor toneel geschapen, de uitbreiding die thans is geschied en mede een gevolg is van een samen werking met de overheid, zou voor deze beiden de kroon op hun werk zijn geweest", aldus de heer Brave. Hierna opende loco-burgemeester, de heer Van Zwol het theater. De heer Van Zwol was vol bewondering voor hetgeen er in zo korte tijd aan het theater was verbeterd. ,,Aan het culturele leven kan geen aandacht genoeg worden gegeven. Daarom is een theater zo belangrijk" aldus de heer Van Zwol. Hij sprak als zijn overtuiging uit dat Amersfoort dankzij deze samenwerking cultureel veel mag verwachten. Via het witte doek sprak Alex de Haas daarna tot de honderden genodigden. De heer De Haas, die ook bij de opening van het theater in 1935 het woord voerde, herinnerde aan de be lofte die hij tijdens de opening had gedaan, Amersfoort zou cultureel een grote bloei tegemoet gaan. „Mijn be loften zijn volledig uitgekomen", aldus de heer De Haas. Hij noemde het echtpaar Jogchem de ziel van het Grand Theatre waardoor culturele b'.oei werkelijkheid kon worden. „Zij zijn het geweest die bij bijzondere evenementen steeds het algemeen bo ven het particulier belang hebben ge steld". Vooral onder de oudere Amersfoor- ters riep het filmpje over oud-Amers- foort, dat aan de toespraak van Alex de Haas vooraf ging, dierbare herin neringen op. De feestelijke heropening van het theater werd besloten met een feestelijke film, „Samen uit, samen thuis".

Film | 1967 | | pagina 21