Nieuwe Theaters Verbouwingen Studio Eindhoven Luxor Theater Reuver 130 Op woensdag 25 oktober kreeg Eind hoven zijn eigen, eerste, arthouse- theater; Studio M gedoopt en gelegen boven het Metropole Theater. Van daar die M. Vele bedrijfsgenoten en Eindhovena- ren die terecht verheugd waren met de vestiging van dit kleine, intieme theater., vulden die avond voor het grootste gedeelte het aan 200 personen plaats biedend theater toen de heer W. Hemelraad, lid van het Hoofd bestuur van de Bond deze nieuwe aanwinst voor de lichtstad, officieel opende. De heer Hemelraad prees de durf en het inzicht van mevrouw M. G. Otten-Laenen en haar dochters, me vrouw J. M. E. Kuyper-Otten, me vrouw J. S. Stassen-Otten en mevrouw W. A. L. T. Steinkuhler-Otten om het werk dat wijlen haar echtgenoot en vader, de heer G. A. Otten die de plannen voor dit theater voor een groot deel heeft ontworpen en voor bereid voort te zetten. Door het plotseling overlijden van de andere Eindhovense filmpionier, de heer M. Desmet, was, zo zei de heer Hemel raad, wel een schaduw gevallen over de feestvreugde. Daarop werd enige minuten stilte gehouden om de heren Otten en Desmet staande te gedenken. Hierna volgde de Eindhovense pre mière van „Mahlzeiten", de met de Prijs voor de Beste Debuutfilm tijdens het laatste filmfestival te Venetië on derscheiden film van Edgar Reitz. Hoewel mevrouw Kuyper reeds, in Een fei oranje maar warm aandoend gordijn sluit in het eerste arthouse theater in Eindhoven, Studio M, prachtig aan bij de goud-geie acella wandbekleding, links, de beige/bruine stoelen en de betimmering met indirecte verlichting aan de rechterzijde. haar dankwoord, had aangekondigd dat de gasten na de voorstelling in de foyer werden verwacht om gezamen lijk nog wat na te praten, bleven vele genodigden na afloop van de voor stelling nog even in de zaal om dit theater nog wat nader te bekijken. Onder leiding van de Tilburgse archi tect J. Visser werd naast het balkon van het Metropole Theater dat daardoor een gedeelte van zijn stoe- Ienrij moest prijsgeven het theater ingericht. De goud-gele acella wand bekleding vormt een harmonieus ge heel met de beige-bruine stoelen, die van eenzelfde type zijn als die in het Een interieuropname van het nieuwe Luxor Theater in Reuver. moedertheater. De zaal is voorzien van houten be timmering waarin een juiste (Philips) verlichting voor een prettige sfeer zorgt. Achter een warm oranje gordijn gaat een filmdoek van 5,25 bij 2,30 m schuil. In de cabine, welke door de verbouwing moest worden verplaatst, staan twee projectoren, waarmee alle typen 35 mm films, kunnen worden gedraaid. De opgang van het theater werd gekleed met dezelfde kunststof als de hal en de foyer van het Metropole Theater waardoor het in het geheel werd opgenomen. Onder de nieuwe theaters welke ons land dit jaar rijker werd mag zeker de gedaanteverwisseling van het Luxor Theater in Reuver niet ontbreken. De lieer J. M. H. Paquay, zoon van de oprichter van het theater, heeft het theater met een zes weken durende verbouwing zo aan de wensen van het moderne bioscooppubliek aange past dat er een volkomen nieuw thea ter werd geboren. De heer Paquay heeft de modernisering van het inte rieur aangegrepen om ook enkele technische verbeteringen aan te bren gen. Een nieuwe verlichting, waarbij de door Philips ontwikkelde TL-Dim verlichting opvallend is complete ren dit moderne theater waar de ruim 8000 zielende tellende plaats Reuver terecht {rots op kan zijn.

Film | 1967 | | pagina 22