Kortom c 5 co o O) (O CD 0) "O CD D) O HELLEVOETSSLUIS Naar aanleiding van een verzoek van ons lid, de heer W. G. Schippers, exploitant van het Tivoli Theater in Hellevoetssluis, heeft het college van Burgemeester en Wethouders van deze plaats haar gemeenteraad voorge steld de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstel lingen 15 procent op de normale voorstellingen af te schaffen. In de toelichting bij het voorstel stellen B. en W. dat zij bij diverse gemeenten informaties hebben ingewon nen omtrent de bewegingen, die aanleiding zijn geweest de belasting op vermakelijkheden drastisch te verminde ren, zo niet af te schaffen. Het college kwam hierbij tot de conclusie dat voor de bioscoop unaniem de bij zonder slechte financiële uitkomsten werden aangevoerd. Omdat het college meent dat een bioscoop nodig en nuttig kan zijn voor de besteding van de vrije tijd wenst zij te voorkomen dat de exploitant genoodzaakt wordt zijn zaak te sluiten in verband met de slechte financiële uitkomsten. De raad was het met deze zienswijze eens en ging daar om in zijn vergadering van 17 oktober j.1. geheel met het voorstel akkoord. De vermakelijkheidsbelasting op artikel 1 films wa« reeds afgeschaft. De nieuwe verordening treedt in werking op de eerste dag van de maand volgende op die waarin zij Koninklijk is goedgekeurd. SCHAGEN Op verzoek van ons lid, de heer D. M. Boon, exploitant, van het Theater Royal in Schagen, hebben Burgemees ter en Wethouders van deze gemeente de Raad op 14 maart j.1. voorgesteld het normale tarief van de ver makelijkheidsbelasting met 5 procent te verlagen tot 15 procent en de bioscoopbelasting op artikel 1-films tot dusverre met 15 procent belast af te schaffen. De Raad heeft dit voorstel op 25 april aangenomen. De nieuwe verordening trad op 1 juli van dit jaar in werking. VENRAY Op 26 september j.1. besloot de gemeenteraad van Venray de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoor stellingen 15 procent op de normale voorstellingen geheel af te schaffen. Deze opheffing betekent het einde van een jarenlange strijd die ons lid, de Firma Luxor Theater A. en R. Cattoir, exploitante van het enige theater in deze plaats, heeft moeten voeren om van deze zware last bevrijd te worden. Door het college van Burgemeester en Wethouders wordt in de toelich ting bij het voorstel hier onder meer op gewezen. Het college ziet verder echter dat „ofschoon het totaal van de gemeentelijke inkomsten nog niet in overeenstem ming is met de noodzakelijke uitgaven, mag bij de be oordeling van het onderhavige verzoek het accent niet uitsluitend gelegd worden op de gevolgen voor de ge meentekas, wanneer de argumenten zodanig zijn dat de handhaving van de bestaande regeling in wezen onbil lijk zou zijn". ZAANDIJK In zijn vergadering van 27 juni 1967 heeft de gemeente raad van Zaandijk besloten op voorstel van Burge meester en Wethouders die daartoe een verzoek hadden ontvangen van ons lid de heer P. Oenen, exploitant van de Centrum Bioscoop de vermakelijkheidsbe lasting op bioscoopvoorstellingen met 5 procent te ver lagen tot 10 procent van de bruto-opbrengst. De ver makelijkheidsbelasting op artikel 1 films blijft op 10 procent gehandhaafd. Deze verordening is op 1 oktober j.1. in werking getreden. 134 +w Op maandag 20 november j.1. sneu velde er In de Haagse Euro Cinema een merkwaardig record. Via Wil lem Duys' „Voor de vuist weg", geïntroduceerd door actieve be drijfsleider H. Bliekendaal, ver beterde tijdens de druk bezette middagvoorstelling de 79-jarige me vrouw L. Ch. H. Snel-Bastiaans het wereldrecord filmkijken dat met 75 maal "West Side Story" op naam stond van de Amerikaan An- dersen. Mevrouw Snel zag "The Sound of Music" nu 76 maal. Let wel, in hetzelfde theater, want dat is voorwaarde. De acht maal dat mevrouw Snel de film in het Haag se Odeon Theater zag, mogen we dus niet meetellen. Geen wonder dat dit unieke record werd beloond met een gouden halsketting waar aan een in goud gevatte came. Rechts de heer H. Bliekendaal, bedrijfsleider van de Euro Cinema. Diezelfde avond werd in de Rot terdamse Corso Cinema de 100ste vertoningsweek van "The Sound of Music" gevierd met de verwelko ming van de 450.000ste bezoeker, de 28-jarige Jeanette Veld uit Alexanderpolder, die de film voor de tweede maal kwam zien. Uit handen van de heer I. Keizer, di recteur van Chermoek's Theaters N.V., een der firmanten die de Corso Cinema exploiteren, ontving zij een kristallen karaf. In de zaal zat echter ook mevrouw Th. W. Schaberg-Tering, die het aantal voorstellingen, dat zij van de film had bijgewoond tot 35 had kunnen bijwonen, maar die daarna de tel was kwijt geraakt. Toch een goede reden om ook haar even in de bloemen (rode rozen) te zetten. Op 11 en 12 oktober j.1. vond in Den Haag de vijftigste vergadering plaats van de Gemengde Commis sie ter uitvoering van het Neder lands-Belgisch Cultureel Verdrag, onder voorzitterschap van mr. H. J. Reining. Bij afwezigheid van de gevolmachtigde minister J. Grauls werd de Belgische delegatie voor gezeten door prof. dr. O. de Raey- maeker. De commissie heeft zich beraden over een groot aantal vraagstukken met betrekking tot de culturele uitwisseling en samen werking tusen beide landen op het gebied van het onderwijs, de kun sten en het volksontwikkelings werk. Wat betreft het onderdeel film kon worden vastgesteld dat het plan om te komen tot een Bel gisch-Nederlandse overeenkomst inzake co-produktie van films ten naaste bij is gerealiseerd.

Film | 1967 | | pagina 26