1966 een gunstig jaar voor het Pensioenfonds voor het Film en Bioscoopbedrijf Vervolg in Memoriam W. E. J. M. Maat Op 14 november is op de leeftijd van 52 jaar plotseling overleden de heer Willie Maat, verkoopleider van de af deling cinema van Philips Nederland N.V. De heer Maat was in het bedrijf sedert vele jaren een bekende en zeer geziene figuur, wiens onverwachte heengaan alom wordt betreurd. Bij de teraardebestelling op 18 november in Eind hoven bewezen vele bedrijfsgenoten hem de laatste eer. Namens de Bond was de technische inspecteur, de heer E. F. Henny aanwezig. Het Hoofdbestuur heeft de familie schriftelijk zijn deelneming betuigd. A. P. L. van Bergen Slechts 37 jaar oud overleed ten gevolge van een ongeval op 7 oktober de heer A. P. L. van Bergen, bedrijfsleider van de CV. Royal Theater te Roermond, waarvan zijn vader, de heer M. H. van Bergen, beherend vennoot is. Het Hoofdbestuur betuigde schriftelijke deelneming aan de familie en zond een graftak. De overledene werd ten grave gedragen op 12 oktober op het R.K. Kerkhof Tussen de Bergen te Roermond in aan wezigheid van verscheidene bedrijfsgenoten, waaronder de heer drs. J. A. M. Bouts, die het Hoofdbestuur vertegen woordigde. Mogen onze doden in vrede rusten. Het Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf heeft over 1966 een gunstig resultaat kunnen boeken. Dit blijkt uit het dezer da gen verschenen verslag van het fonds. Aan premie ontving het fonds 1.083.700,—. De opbrengst van de beleggingen was 443.300, Tegenover het totaal aan baten van 1.527.000,stond een totaal aan lasten van 1.195.600, Deze lasten betreffen naast uit keringen en onkosten onder meer toevoegingen aan de premie reserve, die nodig is om aan de toekomstige pensioenverplichtingen te kunnen voldoen, en de kas voor aanvullend pensioen. Er was dus een voordelig verschil van 331.400,—. Van dit bedrag is 70.800,gevoegd bij de alge mene reserve; het restant ad 260.600,is toegevoegd aan de kas voor aanvullend pensioen. Op 31 december 1966 bedroeg het aantal gepensioneerden, aan wie ouderdomspensioen werd uitge keerd, 263. Tezamen ontvingen zij 122.690,per kalenderjaar. Op dezelfde datum genoten 83 wedu wen pensioen tot een totaal bedrag van 38.358,per kalenderjaar. Daarnaast ontvingen 29 kinderen wezenpensioen, in totaal 5.907, per kalenderjaar. Door de gunstige financiële positie van het fonds, welke onder meer een gevolg is van de hoge rente stand, kon het bestuur besluiten ingaande 1 januari 1967 de tot die datum verworven pensioenaanspra ken, zowel die van de nog niet ge pensioneerde deelnemers en gewe zen deelnemers als die van de ge pensioneerden, met 3% te verhogen zonder dat daarvoor een premiever hoging nodig was. Er waren op het eind van het jaar 1296 verzekerden voor wie premie werd betaald. In dit aantal zijn 32 deelnemers begrepen voor wie de verzekering wegens invaliditeit zonder premiebetaling wordt voortgezet als of premie wordt be taald. Eind 1966 telde het fonds bo vendien 1.608 verzekerden met pre mievrije rechten (verzekerden die niet meer in dienst waren van een aangesloten werkgever). In totaal hadden dus 2.904 verzekerden aan spraken tegenover het fonds. Het aantal premiebetalende werkgevers was is 1966: 166. Het totaal van de beleggingen van het fonds bedroeg op 31 december 1966 9.171.200,—. Met de be leggingen werd een gemiddeld ren dement van 5,16% gemaakt. Op 31 december 1966 hadden voor de werkgevers zitting in het bestuur de heren R. Uges (secretaris), I. G. I. Bosman, W. F. Dubbelde- man, W. Hemelraad, H. Miedema, E. J. Verschueren en A. F. Wolft' en voor de werknemers de heren J. J. v. d. Veer (voorzitter), L. H. Röttger (vice-voorzitter), Ch. Breijer, J. van Helden, A. A. Kuys, W. P. van Santé en H. I. Zwart. In de bestuursvergadering van 15 november j.1. is voorzien in de va catures die ontstonden door het aftreden van de heren Uges, Bos man en Hemelraad. In hun plaatsen werden benoemd de heren drs. C. A. Voskuil, H. W. Hagenberg en P. J. N. R. Ooms. De heer W. F. Dubbeldeman werd tot voorzitter gekozen. 1/10

Film | 1967 | | pagina 34