Nederlandse inzending industriële festival te Wenen Soldaten helpen Bio-Mytylschool PRODUKTIERUBRIEK Selectiecommissie 236 De Nederlandse inzending naar het Internationale Industriële Filmfesti val van 23 tot 28 september te We nen zal uit het maximale aantal van vijftien films bestaan. Het internatio nale Industriële Filmfestival wordt voor de negende maal onder auspiciën van de ,,Council of European Indus- trial Federations" gehouden. Op dit festival, dat wordt georganiseerd door de Oostenrijkse Werkgeversorganisa ties in samenwerking met de Oosten rijkse Kamer van Koophandel, zul len naar schatting 150 industriële films afkomstig uit 1 8 landen worden vertoond. De Nederlandse inzending zal be staan uit: „Serving Mankind", van Philips Gloeilampenfabriek, produ cent N.V. Multifilm, Hilversum; „Een bewoonbaar land", ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning, N.V. Multifilms; „Schiphol, In ternational Airport in Operation". Luchthaven Schiphol, Carillon Films Rijswijk; „Bacher", Adriaan Volker N.V., Nederlandse Filmproductie Mij, Rotterdam; Vision of reality", Phi lips' Gloeilampenfabriek, Carillon Films; „Allegro Vivace", Economi sche Voorlichtingsdienst, Multifilm; „Tanker Journey", Shell, Han van Gelder Filmproduktie, Amsterdam; „Fokker F.28", Vliegtuigfabriek Fok ker, Carillon Films; „It's the tube that makes the colour", Philips Multi film; ,,Airlord", Philips Multifilm; „Die schützende Schicht", Sikkens Lakfabrieken, Polygoon Profilti, Hil versum; „The Klystron", Philips, World Wide Pictures, Londen; „The television camera tube", Philips, Pu- bl i-Studio-Carillon Films, Rijswijk; „Solderen in hoorapparaten", Philips, N.V. Philips; „Clean Water", Shell' Multifilm. Ton Lutz in een benauwde situatie tij dens de eerste opnamen voor de door Thijs Chanowski geproduceerde film Champagne Rosé is dead. Het is een satire vol actie, die wordt geregisseerd door de Amerikaanse Zweed Calvin Fioyd. Cameraman is Tony Forsberg. Ton Lutz speelt in de film verschillende rollen. Als medespelers heeft hij o.a. Wim Wagenaar, Paul Deen en de Brit Francis Metthews. Te verwachten pre mière-maand: november. De films worden op dit Festival in zeven categorieën ingedeeld, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen films over industriële vraagstukken, projecten of specifieke bedrijven, die bestemd zijn voor een algemeen pu bliek en films voor een meer gericht publiek. De inzending van films geschiedt per land door werkgeversorganisaties in de deelnemende landen. Voor ons land stelt de Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden de inzending vast. Hij laat zich daarbij adviseren door een selectiecommissie, waarin ditmaal ook onze organisatie was ver tegenwoordigd. De Stichting Tech nisch Filmcentrum te Velp (vroeger Den Haag) verzorgt ook dit jaar op bekwame wijze de organisatorische en administratieve werkzaamheden. Het was voor het eerst sinds landelijk aan dit Festival wordt deelgenomen, dat de selectiecommissie erin slaagde uit de aangeboden films een volledige inzending van 15 films, verdeeld over alle categorieën, samen te stellen. Tijdens het komende negende Indus triële Filmfestival zal ons land aldus in alle categorieën meedingen. De juguuBdsaS Sooij ufiz usSuiiuoeausa De militairen van de F-compagnie van de Verbindingsdienst Opleidings centrum te Ede hebben de mytyl school, welke is verbonden aan het Bio-herstellingsoord te Arnhem, een overheadprojector geschonken. Het hoofd van de school de heer K. Kla- zes uit Ede heeft het apparaat voor de school aanvaard. Het is in het bijzonder van belang voor de leerkracht, die „bordwerk" moet verrichten voor leerlingen, die gehoorgestoord zijn en tegelijkertijd liplezen en schrijven moeten leren. De woorden, die de leerkracht het kind wil bijbrengen worden vanaf haar bureau naar achteren op een scherm voor de klas geprojecteerd, terwijl de kinderen het spreken van juf of meester kunnen blijven volgen. Het toestel werd overhandigd door soldaat G. G. van Alphen, die met zijn vrienden soldaat R. W. Treffers uit Leusbroek en soldaat M. C. N. de Bruyn uit Breda de inzamelingsac tie op touw heeft gezet. Het bedrag kwam bijeen door het opsparen van statiegeld van glaswerk door alle manschappen. Er werd voorts een bingoavond georganiseerd.

Film | 1968 | | pagina 19