Wat een dag! toen volgden er tien jaren van hard werken tot de halve eeuw vol was, van 1958 tot 13 november 1968 door Hugh. 276 scoopbedrijf moest worden uitge oefend." De heer Bosman zei met nadruk, dat de kracht van de organisatie en haar glorie niet is een syndicale machts concentratie. Want macht is een middel, dat de Bond alle jaren door slechts met grote tegenzin en slechts in uiterste noodzaak heeft gebruikt. In de bedrijfsreglementering ligt haar werkelijke waarde. Dat deze in een aantal gevallen een dam kon opwer pen tegen aantasting van de levens mogelijkheden van de bedrijfsgenoten is een zeer belangrijke daarbij op te tellen factor. In de Bond kreeg de kunstvorm film een gezonde econo mische basis door samensmelting van de bedrijfsonderdelen in een concur rerend verband onder de gunstigste voorwaarden. Honderden miljoenen guldens zijn gemoeid met de economische basis van het culturele filmbedrijf, die een waakzaam apparaat vereisen om de NED. BIOSCOOPBOND BESTAAT 50 JAAR ...en dank zij cinerama Het dagblad Het Vrije Volk was op 16 december 1967 de eerste om het halve eeuwfeest met een geestige cartoon in te luiden. onafhankelijkheid van honderden fa milies te bewaren tegen internatio nale en nationale ontwikkelingen in. Een apparaat, dat traditionele en geen speculatieve geborgenheid geeft in een kader dat de vrije onderne mersstand bevordert. Het veertigjarig bestaan was een kroon op een werk, waarbij de orga nisatoren al onmiddellijk werden ge confronteerd met de problemen voor de komende tijd, welke de vraag stukken uit het verleden in de scha duw zetten.

Film | 1968 | | pagina 15