278 279 1959 Derde Filmweek Arnhem. Handboek Bioscoop techniek verschenen. Hoofdbestuur vraagt regering centrale aanpak van vermakelijkheids- belasting. Prijs de Zee (H. v. d. Horst) krijgt Staatsprijs en Gouden Beer. Bioscoopbon ingesteld. Filmlaboratorium Cine- centrum opgericht. EEG-parlementaire groep voor film ingesteld. Bond staat aan wieg van overkoepelend internationaal orgaan B.I.C. Zilveren Roos ingesteld als prijs. Italië laat zich inspireren door onze bioscoopbon. Ned. Filmacademie deelt eerste diploma's aan geslaagden uit. Bio-herstellingsoord Arnhem geopend. Collectieve-campagne „Samen naar de film. Ja gezellig!" Faja Lobbi (H. v. d. Horst) krijgt Gouden Beer. Glas (Haanstra) wint Oscar. L. Groen Erelid. Bond treedt toe tot F.I.A.D. (Internat, ver- huurdersorg.). Doorbraak filmkritiek in christelijke pers. Delftse exploitanten in conflict met gemeente over V.B. De lage landen (G. Sluyzer) krijgt Staatsprijs. Collectieve-campagne wint onderscheiding. H.M. de Koningin be zoekt Bio-oord Russenduin te Bergen. M. Desmet Erelid. Vertoningsweek begint voortaan op donderdag. Wetsontwerp Wijziging Bioscoopwet en Nota Hoofdbestuur ter zake. Vierde Filmweek Arnhem. Ontwerp Bioscoopwet voor onbepaalde tijd van de baan. 3elastingconflict in Den Helder. Filmacademie erkende opleiding. Lezing Bondsdirecteur over EEG en film- en bioscoopbedrijf. Grootscheepse Bonds actie bij gemeenten tegen V.B. Werkelijkheid van Karel Appel (J. Vrijman) wint Gouden Beer. Bond mede-oprichtster van Europese organi saties van filmindustrie (CICE) en Bioscoop exploitatie (UESC). Erelid Van Biene overleden. Bondsdirecteur spreekt over Lichaam en Lichamelijkheid in film. Belastingconflict te Deventer. Staatsprijs filmkunst voor Big City Blues (Ch. H. v. d. Linden). Gouden Beer voor Bouwspelement van (Ch. H. v. d. Linden) Instelling College van appèl in kader van disciplinaire rechts- spraak. Mr. D. Bijdendijk als voorz. filmkeuring op gevolgd door J. C. Schuller. C. van Willigen Erelid. Mr. J. Milius (oud- voorz. Com. Beroep Nieuwe zaken) over leden. CAO van Bioscoop bedrijf ingesteld. Regering verklaart te streven naar verbete ring econ. klimaat bioscoopbedrijf. Eerste richtlijn EEG voor filmbedrijf. Alleman (A. Haanstra) krijgt Gouden Beer. Bioscoopconflict Valkenburg. Bondsdirecteur houdt lezing voor EEG te Brussel. Cinerama Rotterdam d van de Bond. Erelid J. L. Paerl overleden. Nijmegen schaft als laatste gemeente na keuring af. UIEC in audiëntie bij Paus. Kort geding over Mensen van morgen. Interdepartementaal overleg over V.B. in bioscopen. Mytylschool Arnhem aeopend op Bio- terrein. ISRA^MOSPKDSj 1965 Grande Jatte (F. Weisz) krijgt Staatsprijs. 2e EEG-richtlijn voor filmbedrijf Vijfde filmweek Arnhem. Erasmusprijs en Zilve ren Roos voor Chaplin en Bergman. 1966 Rapport Bondsdirecteur en advies studie commissie inzake reorganisatie Bond. Eerste Cinemanifesta- tie te Utrecht. MinisterVrolijk: „In 1937 subsidie als begin van sanering van film- en bioscoopbedrijf". Installatie Staatscom missie Bioscoopwet. Minister mej. dr. M A. M. Klompé: „Per 1 jan. 1969 afschaffing van vermakelijkheids- belasting". Wijziging Berner Con ventie betreffende filmauteursrecht. Indiening voorstel Hoofdbestuur tot herstructurering Bond. Staatsprijs filmkunst aan P. H. Creutzberg voor Corsow. Bond maakt Staats commissie bioscoopwet inzichten bekend. Opheffing van K.F.C. Erelid M. Desmet overleden. Mr. H. L. s'Jacob (voorz. prod. fonds) overleden. Sky over Holland J. Fernhout) wint Gouden Palm. Zesde filmweek Arnhem. Afscheid voorz. Joh. Miedema - benoeming tot erelid. J. G. J. Bosman wnd. bondsvoorzitter. Studiecentrum Euro pese film te Brussel. Reclame in TV. Rijksbegroting geeft 8 ton minder voor film - Subsidie voor sanering ingetrokken. 1968 Herstructurering Bond doorgevoerd. C. S. Roem Erelid. Wetsontwerp to! af schaffing V.B. op B;oscopen (op 1 jan. 1969) ingediend. Mr. G. M. Greup (voorz. com. nieuwe zaken) overleden. Kinderboerderij voor Bio Arnhem. Europese filmdiscussie te Brussel. Nederlandse Bioscoop bond 50 jaar.

Film | 1968 | | pagina 17