..de NEDERLANDSE BIOSCOOPBOND FILMWEEK ARNHEM stimuleerde het filmprogramma in de theaters o.a. met de Stand van zaken 303 Arnhem 1967 Arnhem 1965 rnhem is een begrip geworden. Sedert de week van 27 juni tot 2 juli 1955 staat één regel vet gezet in de geschiedenis van de Nederlandse Bioscoopbond: „De doelstelling der stichting is het tot stand brengen van manifestaties op filmgebied in de ruimste zin des woords te Arnhem in 1955 en daarbij zonder winstbejag te streven naar bevordering en mani festering van de culturele betekenis van de film". Eén lange regel voor één begrip: De filmweek Arnhem. Toen de plannen ter tafel kwamen om Nederland een grote filmmanifesta- tie te schenken meende het Hoofdbe stuur, dat een aldus opgezette om vangrijke werkzaamheid op niveau tot gunstig resultaat gebracht kon wor den. Dit vertrouwen is niet beschaamd. Uit de eersteling is een traditie gegroeid, welke zich met een klein hiaat tot de huidige dag kon handhaven. Arnhem 1955 is gevolgd door Den Haag 1957, waarna in de jaren 1959, 1961, 1965 en 1967 de Gelderse hoofd stad in het voorjaar wederom mid delpunt werd van alles wat in ons land met film te maken heeft. Het zestigjarig bestaan van de cine matografie was het uitgangspunt van de eerste filmweek. Doel was een momentopname van de toenmalige stand van de film; een overzicht van wat in de twee voorafgaande jaren in Nederland werd gemaakt en dit alles met de kruidige jus van een histo risch retrospectief van de film. De Arnhem 1959 Den Haag 1957

Film | 1968 | | pagina 40