Arnhem ring ook de exploitatie en de dage lijkse leiding onder direct beheer van het Stichtingsbestuur. Tegelijkertijd kon vorm worden ge geven aan een lang gekoesterde wens de wens om ook het gehandicapte kind bij de zorg van de Stichting te betrekken. Het bestuur was zich ter dege bewust dat het zich hiermee op een zeer gecompliceerd en gespeciali seerd terrein ging begeven. De erkenning van deze zwaarte was evenwel onbetekenend in vergelijking met het enorme vertrouwen van bioscoopexploitanten en bioscoopbe zoekers. Dit komt o.a. tot uitdrukking in de resultaten van de collectes. Het bestuur beleeft dit als een ver warmende stimulans om de blijvend grote verantwoordelijkheid te kunnen en te willen dragen. Met grote dankbaarheid en niet af latend vertrouwen in de positieve wil van het bioscoopminnend publiek kwam dan ook in 1959 het Bio-Reva- Iidatiecentrum voor kinderen in Arn hem tot stand. Door de extra gelden die de Stichting ter beschikking heeft kunnen extra activiteiten worden ontplooid, die niet alleen het Bio-kind, maar het ge handicapte kind in het algemeen ten goede komen. Het Bio-Revalidatiecentrum is niet alleen klinisch. Het biedt naast moto- Een historisch beeld: de eerste bio- kinderen vertrekken per trein uit Am sterdam naar Bergen (N.H.) risch-therapeutische hulp ook een pe dagogisch milieu, waarin het indivi duele kind niet verloren loopt, maar een prettig tehuis heeft en zoveel mo gelijk aan het normale leven kan deelnemen. Bijzondere aandacht wordt besteed aan het motorisch-auditief ge handicapte kind. Het zeer vele onder zoek- en researchwerk dat hiervoor onontbeerlijk is, en de materiële voor zieningen die hierbij moeten worden getroffen, werden en worden moge lijk gemaakt door de opbrengst van de collectes. Op het moment dat wij dit schrijven wordt op het centrum gewerkt aan de bouw van twee nieu we paviljoens. De oogappel van de Nederlandse Bio scoopbond, de „Stichting Bio-Vacan- tieoord'' is géén stuk liefdadigheid geworden, maar uitgegroeid tot een nationaal bezit, waarin de rechten van het hulpbehoevende kind wederrecht ervaren. Gezicht op het terrein van het Bio-revaïïdatiecentrum te Arnhem. 323

Film | 1968 | | pagina 59