Langspeelplaat voor Bio drie x drie 9 Techniek 326 Vervolg van pagina 319 er steeds méér oud-leerlingen van de filmacademie komen die films willen maken en met alle energie die ze be zitten aan de gang gaan om het zo ver te brengen. Dat is een sterke, sti mulerende factor, die in ons culture le leven op den duur zeker van gro te invloed zal zijn. Want net zoals de aanwezigheid van goed opgeleide dan sers de vorming van een aantal in tussen internationaal bekende bal- letgroepen bewerkstelligde, zal de aan wezigheid van goed opgeleide filmers van invloed zijn op het ontstaan van een regelmatige productie op elk ge bied. Dat maakt het bestaan en het werken van de Nederlandse Filmaca demie tot een factor van belang in on ze cultuur. In het Bio-revalidatiecentrum te Arn hem heeft de voorzitter van de Stich ting Bio-vakantieoord, de heer M. Gerschtanowitz op woensdag 30 ok tober van de directeur van de Stich ting Collectieve Grammofoonplaten Campagne (C.C.G.C.), de eerste pla ten van „Drie x drie 9" in ont vangst genomen. Een handeling, die overigens door de bio-kinderen werd verricht, want die waren de begun stigden, zoals hun Bio-revalidatiecen trum de begunstigde is van de netto opbrengst van de grammofoonplaat. De langspeelplaat vol bekende kin derliedjes o.a. gezongen door een keur van radio en televisie-artiesten werd uitgegeven door de C.C.G.C. in sa menwerking met het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond in het kader van het gouden jubileum. De voorzitter van de Stichting Bio- vakantieoord de heer M. Gerschtano witz samen met de directrice mevrouw Edelenbos en Paula van Alphen, leid ster van de Schellebellen. Nu er in het gebouw van de Neder landse filmacademie langzamerhand de apparatuur aanwezig is, die het oefenen van de leerlingen op een ver scheidenheid van gebieden mogelijk maakt, is het betrekkelijk geringe be drag, dat beschikbaar is voor filmma teriaal, laboratoriumkosten etc. een zo veel te meer in het oog lopende han dicap. Oefenen en resultaten zien is namelijk juist voor een in tal van op zichten technisch vak als het filmen, onontbeerlijk tenslotte moet iede re scenarioschrijver en iedere tech nicus door de camera heen leren den ken en ruimschoots in staat zijn daar ervaring mee op te doen. Een grote wens bij het tienjarig be staan van de Filmacademie is daar om een nog ruimere materiaalvoor ziening. Komt dat voor elkaar, dan valt aan te nemen dat de Academie van volgend jaar af goed gehuis vest in de komende tien jaar zich zal kunnen ontwikkelen tot een vol waardig opleidingsinstituut, dat beant woordt aan de idealen die de oprich ters tien jaar geleden zich voor ogen stelden om te komen tot veelzijdig heid in het filmen in Nederland. Het was een informele bijeenkomst in Bio, die uitliep in een groots kinder- feest met als gangmakers Hetty Blok, Leen Jongewaard, Joop Doderer en Lou Geels. Hetty Blok wist zelfs van geen ophouden meer, want de bio-kin deren bleken ware fans van Zus ter Clivia en zulke warme gevoelens dienden gehonoreerd te worden. Een hartverwarmend optreden van een lieve pleegzuster! De heer Gerschtanowitz sprak in zijn welkomstwoord van de kettingreactie, die de titel van de plaat „Drie x drie 9" suggereert. „Een kettingreac tie, die ontstaan is uit een spontane samenwerking tussen vertegenwoor digers van de platenindustrie en pla- tenhandel, een aantal topartiesten en het kinderkoor de Schellebellen o.l.v. Paula van Alphen (de eerste drie), welke schakelset nu wordt versterkt door pers, radio en televisie (de twee de drie). Zou deze combinatie niet kunnen leiden tot een uitkomst, die publiek en het gehandicapte kind dichter tot eikaar brengt," aldus de voorzitter. „Revalidatie en alles wat hierbij komt is een gebeuren dat niet in de perife rie geschiedt, maar direct deel uit maakt van ons maatschappelijk le ven. Een gehandicapte is door zijn handicap niet minderwaardig. Laat ons dat niet vergeten!" De wens aanstippend, dat Bio het le ven van de kinderen zo leefbaar mo gelijk zal kunnen maken, met het oog gericht op de toekomst, dankte hij de medewerkers, Piet Beishuizen, pro ducer Gerrit den Braber en ook het levensmiddelenbedrijf De Spar, dat de kinderpartij opluisterde met ver snaperingen en voorts alle anderen. Wat met het geld gebeurt kon hij ten dele ook zeggen „Zéker is dat de opbrengst van de actie bestemd gaat worden voor een duidelijk gelokali seerd doel, dat voorziet in een be hoefte, die niet uit eigen middelen of subsidies kan worden bekostigd." Het meisje Henny Orleman kreeg als eerste een plaat met handtekeningen van de artiesten. Mevrouw W. Ede lenbos, de directrice van Bio-Arnhem stond dit alles met een stralend ge zicht te bekijken en de directeur van de C.C.G.C., Piet Beishuizen zei: „Wat hier in Bio wordt gedaan is prachtwerk. Het doet je goed daar voor wat te kunnen bijdragen." K

Film | 1968 | | pagina 61