GALA-premiere „OLIVEFT besloot viering Bondsjubileum Prinses Margriet toonde grote aandacht voor BIO Applaus 'Orinses Margriet en haar echt genoot, de heer mr. Pieter van Vollenhoven werden op don derdag 19 december bij de entree van Cinema du Midi te Amsterdam wel kom geheten door de voorzitter van het hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond, de heer J. G. J. Bos man. Daarmede begon het stijlvolle besluit van de jubileumfestiviteiten de galapremière van de Columbiafilm „Oliver" ten bate van het Bio-revali- datiecentrum te Arnhem. Prinses Margriet was ook officieel vergezeld van Jhr. S. G. van Weede, Kamerheer in buitengewone dienst. In de hal van het theater werden door de heer Bosman de heer J. P. M. A. Smulders (hoofdbestuurslid), de heer R. A. H. Herzet (directeur van Co- lumbia International Films Neder land), de heer P. Nassette (penning meester van Bio) en de heer P. Kra- nenberg aan de Prinses en haar echtgenoot voorgesteld. Voordien had de verpleegster Wille- meintje C. Bakker uit het revalidatie centrum de Prinses een boeket aan geboden. Dit gezelschap begeleidde de hoge gasten naar de loge. De volle zaal applaudiseerde spontaan bij hun bin nenkomst. De Prinses was getuige van het slot van de ,,Bio-Bliksemactie". De orga nisatoren bekroonden vóór de film voorstelling begon hun drieweekse verkoop van ,,01iver-glazen" met het aanbieden van een cheque ter waarde van 100.000 voor Bio. De actie was spontaan gegroeid in het topkader van het grootbedrijf waarvan de heer P. Kranenberg directeur is. De actie omvatte de verkoop van een set glazen via lagere scholen aan kinderen. Ruim 1200 scholen verkochten ca. 500.000 glaasjes. De opbrengst na aftrek van kosten leverde de cheque op. De penningmeester van de Stichting Bio-Vacantieoord, de heer P. Nassette nam doordat de voorzitter de heer M. Gerschtanowitz zich wegens griep Prinses Margriet ontvangen door de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer JG. J. Bosman. Op de voorgrond mej. WC. Bakker die bloemen aanbood. Achter de Prinses haar echtgenoot mr. P. van Vollenhoven. Links naast hem Jhr. S. G. van Weede.

Film | 1969 | | pagina 23