Afscheid van de H. Zondervan heer Lof Uiteenzetting 25 moest laten verontschuldigen cheque in ontvangst. de De initiatiefnemers, de heer Kranen- berg, A. F. G. Avis en J. Beekman en de heer Herzet werden in zijn wel komstwoord door de heer Bosman lof toegezwaaid: „Het is hartverwar mend te ervaren, dat de belangstel ling voor Bio met de dag groter wordt", zo sprak hij. Ook Prinses Margriet deelde die be langstelling, zoals bleek tijdens de ont vangst aangeboden door het hoofdbe stuur van de Nederlandse Bioscoop bond. De heer Nassette, de heer A. F. Wolft', de heer W. J. J. Martinot, directeur van de Stichting en de staf van het revalidatiecentrum direc trice mevrouw W. Edelenbos en reva lidatiearts dr. G. R. van der Voet en ook mevrouw Van Royen-Fontai- ne, die jarenlang de tellingen van de Bio-collectes heeft geleid, werden aan haar voorgesteld. Daarop onderhield Prinses Margriet zich nadat zij de cheque had be keken geruime tijd met mevrouw Edelenbos en kreeg van haar een vol ledige uiteenzetting over het werk van de Stichting Bio-Vacantieoord. De heer Van Vollenhoven onderhield zich met de heer Oliver Reed, die in de film de rol van boef Bill Sykes speel de. Later sprak ook Prinses Margriet met hem. Bij deze geanimeerde ontvangst in de pauze van de film waren o.a. ook aan wezig de heren H. E. Sir Peter Gar- ran K.C.M.G. (de Britse ambassa deur), de heer H. Howland (de Ame rikaanse consul-generaal), de heer Achmad Ponsen (Indonesisch consul- generaal), mr. H. J. van de Poel (staatssecretaris van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk werk), mr. J. H. Klatte (secreta ris-generaal van het ministerie van Sociale Zaken), de heer J. C. Schuller (voorzitter van de Centrale Commis sie van de Filmkeuring) en de heer G. van der Molen (hoofd van de afde ling Film van het ministerie van C.R.M.). Tijdens de ontvangst aangeboden door het hoofdbestuur bekijkt prinses Margriet de cheque, die resultaat was van de Bio-Bliksemactie. De lieer P. Kranenberg toont het waardepapier. De heren P. Nassette, J. G. J. Bosman en Jhr. S. G. van Weede kijken toe. Per 1 januari van dit jaar is de heer H. Zondervan afgetreden als directeur van de N.V. Verenigde Ne derlandse Bioscopen te Leeuwarden. Op 20 december heeft men hem fees telijk uitgeluid tijdens een door het college van commissarissen georga niseerde receptie in het Oranjehotel. Er kwam in velerlei formuleringen naar voren hoe de heer Zondervan op voortreffelijke wijze jarenlang het werk van zijn vader heeft voortgezet in zaken en in bondsverband. Zijn funkties o.a. voorzitter van de af deling Het Noorden, lid van de afde- lingsraad, arbiter en plv. lid van de Commissie nieuwe zaken hebben hem doen kennen als een man waar op men bouwen kon en de waardering daarvoor klonk door in de vele spee ches. De heer Zondervan werd op 30 januari 1904 in de Friese hoofdstad geboren, hij behaalde na de HBS het diploma voor elektrotechnisch inge nieur te Zwickau in Duitsland, hij werkte tot 1937 bij de Ned. Seintoe- stellenfabriek te Hilversum en volgde toen wijlen de heer Ph. Kessler op als directeur van de N.V. Een gedegen opleiding gepaard aan initiatief maak te een goede commerciële en organi satorische carrière mogelijk. Tijdens de receptie werd het woord gevoerd door de heer Joh. Miedema, oud-voorzitter van de Bond en vriend van de heer Zondervan. „Heel vroe ger stonden onze families soms als kemphanen tegenover elkaar, wij daar entegen trekken al 20 jaar vaak sa men op", zei de heer Miedema, die ook het aandeel van mevrouw Zon dervan in het werk van haar man aan stipte. De heer J. Nijland, sprekende namens het hoofdbestuur van de Bond zei te menen, dat de noordelijke bio scoopwereld een van zijn prominent ste figuren verliest. „Hendrik Zon dervan was een goed bondsman". De adj.-directeur van de Bond H. W. Hagenberg nam afscheid van de heer Zondervan namens de Commissie van geschillen en vertegenwoordigde mede het Bondsbureau. De heer P. Ooms sprak namens de filmverhuurders en noemde hem „een goed zoon van zijn vader". Er was een stortvloed van geschenken en bloemstukken. En staande temid den van zijn vrienden en de cadeaux zei de heer Zondervan, dat het hem zwaar viel nu ambteloos burger te gaan worden, hoewel hij dat zelf had verkozen. Hij richtte zich even in het bijzonder tot zijn opvolger de heer F. H. Weyschedé.

Film | 1969 | | pagina 24