Onze stand op de jaarbeurs PRODUKTIERUBRIEK Voorlichting in supertempo in Amsterdam Naar publiek Sessies 26 ^7an 8-13 september 1968 is in de Irenehal van het Jaarbeurscom plex te Utrecht, de tweede Reclame- beurs gehouden, waaraan op de hier bij afgebeelde wijze, collectief werd deelgenomen door onze Bedrijfsafde ling Filmproductie. De standbouw werd naar een ont werp van Joop Geesink's Filmpro ductie „Dollywood" N.V., op fraaie wijze verzorgd door de Cinetone Stu dio's; het gesloten televisiecircuit, waarvan enkele toestellen op de af beelding te zien zijn, bestaande uit 4 monitoren en een beeldbandrecor der, waarmede vrijwel doorlopend tv-spots werden vertoond, was ter be schikking gesteld door Philips Eindho ven. Door Carillon Films N.V. was een televisiecamera, gekoppeld aan een monitor geïnstalleerd en in het rech ter gedeelte van de stand werden op een matglazen scherm tekstdia's ge projecteerd. Dit laatste gedeelte was verzorgd door M. M. Chanowski Productions N.V. Waarschijnlijk als gevolg van het feit, dat het gedurende een groot deel van de beursweek bijzonder warm weer was, is het bezoek tegengevallen. Daar het hier ging om een algemene representatie, respectievelijk het ver strekken van informatie op het ge bied van de filmproductiemogelijk- heden, waartoe het nodige publici- teitsmateriaal van een aantal leden- film-producenten ter uitreiking be schikbaar was, kan niet van concrete resultaten of het uitblijven daarvan worden gesproken. Eventuele resul taten zullen immers pas op den duur kunnen blijken. Elders in de tentoonstellingsruimte was vanwege de Jaarbeurs een pro jectiezaaltje gebouwd, waarin 4 maal per dag onder redelijke belangstelling een programma van korte bedrijfs films en reclamefilms werd vertoond. Voor dit doel werd een transportabele 35 mm installatie ter beschikking ge steld door Pan Film N.V. |"|p 23 oktober 1968 werd in de blauwe zaal van het RAI Con grescentrum te Amsterdam door de Voorlichtings Sociëteit Amsterdam in samenwerking met de Bedrijfsafde ling Filmproductie, een voorlichtings filmdag georganiseerd die zich in een grote belangstelling mocht verheugen. Het doel van deze dag was om aan een gericht publiek duidelijk te ma ken, dat de opdrachtfilm een belang rijke plaats kan innemen in de scala van mogelijkheden die door een be drijf of organisatie gebruikt kunnen worden voor het leggen van contac ten met speciale publiekgroepen. Na de opening van de dag door de voor zitter van de Voorlichtings Sociëteit Amsterdam, de heer F. Pleyte d'Ailly, hield de voorzitter van de Bedrijfs afdeling Filmproduktie een korte toe spraak, waarin hij onder andere stelde dat Nederland voor wat betreft het gebruik van film als voorlichtings medium een achtergebleven gebied is. In Frankrijk worden per jaar circa 250 voorlichtingsfilms geproduceerd, in Italië 300, in Duitsland 400, in Engeland 1000 en in Nederland niet meer dan 40. Dit ligt bepaald niet aan de kwaliteit van de Nederlandse films, want tijdens het Festival voor In dustriële Films dat in 1968 in Wenen plaats vond, verwierven Nederlandse films 4 van de 25 beschikbare prij zen bij een inzending van 150 films uit de gehele wereld. De dag was verdeeld in een viertal sessies, waarbij de volgende onder werpen ter sprake zijn geweest: films als gericht communicatiemiddel, ont werp en productie van voorlichtings films, de circulatiemogelijkheden van de voorlichtingsfilm, met inbegrip van de internationale aspecten.

Film | 1969 | | pagina 25