Nieuwe theaters-vernieuwde theaters Riant Rialto in Den Helder Parkeren Open effect "^Tiet zonder zenuwen, maar in grote stijl, is het nieuwe Rialto op 5 september in Den Helder in gebruik genomen. Er gingen zelfs twee thea ters te Alkmaar Rex en Cinema voor dicht, want het personeel trok er en masse op uit om op uit nodiging van directeur J. W .A. We- ber de opening bij te wonen. Niet zo lang geleden nam de heer Weber tot vreugde van Den Helder de exploitatie van de theaters in de marinestad over en meteen is hij gaan bouwen. Na de opening van Rialto ging de Witte Bioscoop in de Koning straat dicht voor een ingrijpende face lift. De heer Weber en zijn echtgenote, mevrouw L. Weber-Honig heetten in de foyer de eerste gasten welkom onder wie de heer H. W. Hagenberg, adj. directeur van de Bond. Aan het wijde Julianaplein, waar, voor Randstadbegrippen, op een im mense parkeerruimte de auto's uit wijde omtrek plaats kunnen vinden(!) staat een nieuw winkelcomplex. Tus sen Albert Heyn en de Hema in is de entree van Rialto onder een spre kende lichtreclame. Men vindt er de kassa met twee loketten en links daar naast de trap omhoog. Die leidt naar het Foresthotel, maar eerst naar de entree van de bioscoop. Een fraaie foyer met koffie uit het hotel kokketeert kleurig met de bezoeker, die daar al een feestelijk gevoel van „uit zijn" krijgt, nog voor hij ook het trapje op naar de bioscoopzaal gaat. De zaal, geheel trapsgewijze opge bouwd, bevat 400 stoelen in rijen op de zeer brede traptreden. Opstaan hoeft niet meer. Late gasten kunnen voor de zitters langs lopen. De stoelen zijn rood, afgezet met zwart. De vloer is belegd met blank linoleum, dat correspondeert met de witgeschilderde in reliëf gemetselde wanden, die lijken geïnspireerd door Cinerama-Bellevue in Amsterdam. Het plafond is groen en absorbeert de projectiestraal-reflecties afdoende. Het voordoek is oranje-rood en hangt van wand tot wand. Het schuift mee met de projectiekaders. De toneel- wand onder het doek is opgetrokken uit holle, geornamenteerde betonste- nen, hetgeen een open effect heeft en het massieve karakter van de onder bouw volstrekt wegwerkt. De vloer bedekking in de looppaden is groen. De achterzijde van de zaal is betim merd met licht hout. In de cabine staan Bauer-projectoren. Er werd bij de opening geducht heen en weer gespeeched, waarbij de waar dering van de directie voor het werk van de architecten Kersbergen en Snijders en voor de bouwer L. van de Wal uit Huisduinen tot uitdruk king kwam. De ideeën voor het thea ter zijn van directeur J. W. A. Weber zelf, die de traditie van de naam Rialto hiermee voortzet. (Het oude Rialto aan de Spoorstraat brandde in 1941 bij een bombardement af). Na afloop van de weldadigheidsvoorstel- ling was er een feestelijk samenzijn in het Foresthotel. Den Helder was duidelijk gezellig uit naar de bioscoop. Rialto - Den Hekier

Film | 1969 | | pagina 27